Muzyka

Jak Wybrać Studio Nagraniowe? 7 Porad Dla Muzyka

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
 
Wybór odpowiedniego studia nagraniowego to kluczowy krok dla każdego artysty, producenta muzycznego czy podcastera. Właściwe studio nagrań może wpłynąć na jakość finalnego produktu, a tym samym na sukces całego przedsięwzięcia. W tym artykule przyjrzymy się, jakie kryteria warto wziąć pod uwagę, szukając idealnego miejsca, zwłaszcza w takim mieście jak Warszawa, gdzie oferta jest wyjątkowo bogata.

„Szaman zbiera na szamanie”

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej
Sex, drugs and rock’n’roll – tak właśnie myślisz o Woodstocku? Gratuluję, właśnie zostałeś zmanipulowany przez media!

Ikony muzyki

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej
Muzyka towarzyszy ludziom chyba od zawsze. Mimo to, że zmieniała się na przestrzeni wieków, dalej jest najchętniej wybieraną opcją w trakcie podróży samochodem czy komunikacją miejską do miejsca pracy lub szkoły. Ulegała zmianom nie tylko muzyka, ale również ludzie, którzy ją wykonywali.

Muzyka dobra na wszystko

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej
Gusta muzyczne są tak różne jak różni są ludzie. A to, że „muzyka łagodzi obyczaje” wszyscy wiedzą. Jednak to nie wszystko co potrafi zdziałać. Ulubione dźwięki mają swoją magiczną moc, dla każdego inną.

Recenzja płyty ,,Slash''

Łukasz Kacprowicz | Warto wiedzieć więcej
Płyta ta jest dostępna na polskim rynku już od ponad dwóch miesięcy, lecz cieczy się bardzo małym zainteresowaniem. Slash jest byłym gitarzystą ,,Guns N' Roses'', a do stworzenia swojej solowej płyty poszukiwał wokalu.

Przystanek Festiwal

Łukasz Kacprowicz | Warto wiedzieć więcej
Czerwcowe słońce, niespodziewane ulewy i widowiskowe burze zdają się dumnie zapowiadać początek wakacji. Podejrzewam, że będzie jak zawsze. Mnóstwo osób będzie nudziło się w domach. Równie duża reprezentacja będzie wylegiwać się na mniej lub bardziej tropikalnej plaży. Inni będą pracować i godnie pożytkować każdą wolną chwilę.

Rytm Londynu w Warszawie

Łukasz Kacprowicz | Warto wiedzieć więcej
Już 30 maja w ramach cyklu „Jedna Europa, Wiele Kultur - Muzyczny Przegląd Stolic Europejskich” w Muzeum Etnograficznym, będziemy mieli okazję podziwiać dwa niezwykle ciekawe zespoły z Londynu: Carrantuohill oraz Transglobal Underground.

Fani muzyki klubowej spotkają się w czerwcu w Poznaniu

Łukasz Kacprowicz | Warto wiedzieć więcej
Już niedługo Poznań stanie się stolicą myzyki. Global Gathering to największe wydarzenie muzyczne, na którym nie zabraknie klimatów Trance, House, Techno oraz Hardstyle! Będzie to także okazja do spotkania z najbardziej oczekiwanymi artystami muzyki elektronicznej ostatnich lat.

Muzyka pod prądem

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Komputer to narzędzie tak wszechobecne we wszystkich dziedzinach życia, że dziś jego brak w jakimkolwiek miejscu jest dla wielu cyberpunków większym zaskoczeniem niż jego obecność. Naporowi komputeryzacji nie oparła się również muzyka.

Przygotowanie koncertu

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Realizacja dźwięku często jest postrzegana przez osoby postronne jako zbiór pewnych magicznych czynności wykonywanych przy pomocy szeregu pokręteł, guzików i mnóstwa kabli. Co gorsza, owej substancji, której powyższe czynności dotyczą, praktycznie nie sposób ujrzeć, a można ją jedynie usłyszeć.