Historia

TOP 5 kobiet, które grają w pokera

Poker to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych gier hazardowych na świecie. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się światowe turnieje, w których można wygrać całkiem duże pieniądze. Przez wiele lat poker uchodził za typową męską grę.

Literackie realizacje motywu państwa totalitarnego na podstawie utworów literatury XX wieku

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Sprawujący władzę (i aspirujący do niej) pragnąc utrzymać swoje rządy, wprowadzają system kontroli i kar. Ograniczając prawa społeczeństwa, starają się nim manipulować, aby nie mogły pojawić się żadne zagrożenia z jego strony.

Las świadków

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej
„Prawdziwą polskość poznaje się, jadąc nie na Zachód”, słyszę, „ale na Wschód…”. I jakaż głębia ukazuje się w tym jednym zdaniu.

Srebrzystobiało-cynoberowa flaga

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej
Mówi się, że panowie rozróżniają podstawowe barwy – w odróżnieniu, teoretycznie, od pań. Biorąc pod uwagę takowe rozumowanie, wychodzi na to, iż flagę Rzeczpospolitej musiała projektować kobieta.

Moc prezentów

Redakcja Knowmore.pl | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Niektórzy lubią je dawać, inni otrzymywać – ciężko jednak znaleźć osobę, która nie przepadałaby za prezentami.

Mahatma Gandhi: człowiek, który pokojem zwyciężył okupanta

Łukasz Kacprowicz | Warto wiedzieć więcej
Mohandas Karamchand Gandhi. Człowiek, który pokojem zwyciężył wroga. Od wczesnej młodości nie podobała mu się dyskryminacja Hindusów przez Brytyjczyków. Stał się wielkim przywódcą, który wierzył w wolność, sprawiedliwość i pokój między ludźmi.

Średniowieczni Komandosi

Łukasz Kacprowicz | Warto wiedzieć więcej
Rabowali, bezwzględnie mordowali i siali spustoszenie w całej Europie wczesnego średniowiecza, ale również inteligentnie napędzali europejski handel. Kim byli potężni przybysze z północy?

Najstarsze "logotypy" bez wyraźnej genezy

Łukasz Kacprowicz | Warto wiedzieć więcej
To, co staje się dziełem sztuki, czasem wynika ze zwykłej praktycznej potrzeby. Przykładem są współczesne samochody, domy, meble. Nie inaczej było z herbami, które w dzisiejszych czasach wydają się już nieco zapomnianymi elementami historii.

Grudziądzka twierdza - Cytadela

Łukasz Kacprowicz | Warto wiedzieć więcej
Na północ od miasta w odległości 1,5 km na płaskowyżu wznoszącym się 60 m. n. p. m. otoczona od północy i wschodu wodami dopływu Wisły-Osy, od południa wodami Trynki, w bezpośrednim sąsiedztwie skarpy wiślanej, usytuowana została Twierdza Grudziądzka.

Piramida Cheopsa

Łukasz Kacprowicz | Warto wiedzieć więcej
Piramida Cheopsa oraz stojące obok niej piramidy Chefrena i Mykerinosa to najbardziej znany zespół piramid. Obok piramidy Chefrena postawiono monumentalny pomnik sfinksa.