Kultura

TOP 5 kobiet, które grają w pokera

Poker to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych gier hazardowych na świecie. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się światowe turnieje, w których można wygrać całkiem duże pieniądze. Przez wiele lat poker uchodził za typową męską grę.

Literackie realizacje motywu państwa totalitarnego na podstawie utworów literatury XX wieku

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Sprawujący władzę (i aspirujący do niej) pragnąc utrzymać swoje rządy, wprowadzają system kontroli i kar. Ograniczając prawa społeczeństwa, starają się nim manipulować, aby nie mogły pojawić się żadne zagrożenia z jego strony.

Pokazy pirotechniczne w Polsce

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Zachwycające, zapierające dech w piersiach, wzruszające przedstawienie - pokazy pirotechniczne wyzwalają w nas pozytywne emocje. Zdecydowanie najatrakcyjniejsze widowiska organizowane są podczas dużych imprez. W Polsce już za kilka dni możemy być świadkami ważnego wydarzenia.

Najczęściej odwiedzane muzeum świata z nowym…dachem

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej

Dawny pałac królewski, który dzięki dekretowi rewolucji francuskiej stał się muzeum; jedna z największych placówek kulturalnych na świecie, na ponad 60 tysiącach metrów kwadratowych z ponad 35 tysiącami dzieł sztuki – Luwr, funduje sobie lifting.

Marek Krajewski ,,Liczby Charona” – Nie oceniaj książki po okładce…

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej

Okładka to twarz produktu. Musi trafić w gust grupy docelowej żeby produkt został kupiony, sprzedawcy, twórcy, pośrednicy itd. cieszyli się z zysków, a klient miał wrażenie, że bez tej rzeczy/usługi jego życie było szaro-bure. Okładka ta odstraszyła mnie na jakiś czas, choć lubię horrory. Tutaj mamy do czynienia jednak z innym rodzajem horroru. O czym przeczytamy w trzeciej części cyklu opowiadającego o pracy komisarza Edwarda Popielskiego?

Kōbō Abe: ,,Kobieta z wydm” – książka, które może zszarpać nerwy, odpychać i przyciągać

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej

Po tej lekturze potrzebowałem przerwy. Odreagowania. Odpoczynku.  Chyba jeszcze nigdy żadna książka nie zmęczyła mnie aż w taki sposób.  Pierwsze strony tego dzieła złapały mnie jak pajęczyna. Była to tylko cisza przed burzą.

Tom Knox - "Sekret Genezis", czyli międzynarodowe prawa show-biznesu

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej

Książka przeczytana tak jak trzeba – od deski do deski, kartka A4 z wrażeniami i przemyśleniami z jej czytania – jest, pozostaje tylko usiąść, napisać śliczną recenzję i można zabrać się do kolejnego zadania. Tak sielankowo chyba jednak nie będzie…

Żeby tradycji stało się zadość

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej
Już 24 kwietnia będziemy obchodzić święta Wielkanocne. Jest to najstarsze święto chrześcijan, a wiele osób uważa je zarazem za najważniejsze. Obchody religijne Wielkanocy rozpoczynają wczesnym rankiem w Kościele katolickim. Ta ranna msza nazywana jest rezurekcją, w prawosławnym – jutrznią.

Las świadków

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej
„Prawdziwą polskość poznaje się, jadąc nie na Zachód”, słyszę, „ale na Wschód…”. I jakaż głębia ukazuje się w tym jednym zdaniu.

Srebrzystobiało-cynoberowa flaga

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej
Mówi się, że panowie rozróżniają podstawowe barwy – w odróżnieniu, teoretycznie, od pań. Biorąc pod uwagę takowe rozumowanie, wychodzi na to, iż flagę Rzeczpospolitej musiała projektować kobieta.