Zdrowie

Kompresjoterapia – w trosce o zdrowe i piękne nogi

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Żylaki, pajączki czy dolegliwości bólowe kończyn dolnych to obecnie bardzo powszechny problem, który doskwiera zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Powstające zmiany to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny.

Podstawą sukcesu w leczeniu żylaków jest prawidłowa diagnostyka, dzięki której możliwe jest zapobieganie powstawaniu żylaków, a także łagodzenie istniejących już zmian i niwelowanie bólu, który jest z nimi związany. Czym dokładnie jest kompresjoterapia i w jaki sposób wspomaga ona walkę z żylakami, pajączkami oraz obrzękami?

Uraz stawu - poznaj najważniejsze fakty

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Z góry zakładasz, że masz obecnie taki właśnie kłopot zdrowotny? Czym cechują się urazy w obrębie stawów? Dlaczego nie można ich ani przez jeden moment bagatelizować? Jakie wyodrębniamy tutaj rodzaje? Czy są jakieś efektywne metody dotyczące samego leczenia?

Czy herbaty aromatyzowane są zdrowe?

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Herbata to napój uwielbiany na całym świecie. Napar ten posiada liczne właściwości zdrowotne takie jak np. poprawa krążenia, wzmocnienie odporności, koncentracji czy właściwości antybakteryjne. Istnieje wiele odmian herbat, a każda z nich różni się między sobą smakiem, zapachem oraz właściwościami.

Wśród herbat warto zwrócić również uwagę na herbaty aromatyzowane, które są obecnie bardzo chętnie wybierane. Zastanawiasz się, czy herbaty z aromatami są bezpieczne dla organizmu? Poniżej udzielamy odpowiedzi na to nurtujące pytanie.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o dezynsekcji

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Obecność w mieszkaniu insektów, takich jak pluskwy, karaluchy czy pchły z pewnością nie należy do przyjemnych. Problem ten często występuje także w przypadku budynków firmowych i przestrzeni publicznych. Wszyscy, którzy z insektami mieli już do czynienia wiedzą doskonale, że ich pozbycie się wcale nie jest takie proste. Samodzielna walka jest zazwyczaj nieskuteczna albo jedynie krótkotrwała. Warto więc skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy wykonają bezpieczną i przede wszystkim skuteczną dezynsekcję. Co trzeba wiedzieć o tym procesie?

Czy wiesz, kto pracuje w aptece?

Czy wiesz, kto pracuje w aptece?

Patrząc na osobę w białym kitlu, która sprzedaje nam leki w aptece, zwykle myślimy, że to magister farmacji. Zwyczajowo mówi się nawet do takich osób pan lub pani magister. Jednak okazuje się, że pracować w aptece może także technik farmaceutyczny. Zastanawiając się, jak zostać farmaceutą i czy lepiej być magistrem czy technikiem, warto sprawdzić, co ich od siebie różni.

Probiotyki – tyle zalet w niewidocznych organizmach

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Na bilbordach, w reklamach i gazetach oraz słuchając audycji radiowych, na każdym kroku słyszymy o probiotykach.

Alzheimer – jak wyglądają kolejne etapy choroby?

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Alzheimer jest chorobą, która zabiera nie tylko siły i możliwości fizyczne dotkniętej nią osoby, ale i jej zdolności mentalne, wspomnienia, a w końcu i osobowość. Czego możemy spodziewać się, jeśli zachoruje na nią ktoś z naszych bliskich?

Chirurgia 1 dnia - jakie zabiegi można wykonać w 1 dobę?

Chirurgia krótkoterminowa nazywana również ‘chirurgią 1 dnia’ to pomysł powstały w USA jako rozwiązanie problemu przepełnionych szpitali.

Twarz bez cienia lata

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej

Kiedy lato w pełni z radością łapiemy każdy promień słońca. Często jednak zapominamy o tym, jakie konsekwencje mogą nieść ze sobą długotrwałe kąpiele słoneczne.

Nie taki diabeł straszny… czyli niepokoje młodej mamy. Część III: sucha skóra.

Odkąd nasze dziecko pojawiło się na świecie, cieszymy się z każdego dnia spędzonego wspólnie. Obserwujemy, jak maluch się rozwija, rośnie. Czekamy na każdy uśmiech. W tym czasie także walczymy z infekcjami, wysypkami, podrażnieniami i innymi dolegliwościami. Takie są właśnie uroki macierzyństwa.