Nie taki diabeł straszny… czyli niepokoje młodej mamy. Część III: sucha skóra.

Odkąd nasze dziecko pojawiło się na świecie, cieszymy się z każdego dnia spędzonego wspólnie. Obserwujemy, jak maluch się rozwija, rośnie. Czekamy na każdy uśmiech. W tym czasie także walczymy z infekcjami, wysypkami, podrażnieniami i innymi dolegliwościami. Takie są właśnie uroki macierzyństwa.

Zdarza się, że próbując złagodzić objawy i wyleczyć dziecko np. z ciemieniuchy, zapominamy, że wpływ na jej pojawienie ma również stan nawilżenia skóry. Należy pamiętać, że skóra dziecka z natury jest sucha, przez to jest bardziej podatna na szkodliwy wpływ środowiska zewnętrznego, a szczególnie infekcje. To problem, którego nie należy lekceważyć. Po narodzinach skóra dziecka jest nadal niedojrzała i wyjątkowo delikatna. Dojrzałość, a co za tym idzie większą odporność na działanie czynników zewnętrznych skóra dziecka osiąga dopiero w wieku trzech lat. Do tego czasu jej warstwa hydrolipidowa jest trzy razy cieńsza niż u dorosłego człowieka i w związku z tym bardziej przepuszczalna oraz narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Nadmierne wysuszenie, spotęgowane przez zanieczyszczenie, twardą wodę, zmiany temperatury może prowadzić do bolesnych podrażnień. Dlatego tak ważne jest, aby poprzez intensywne nawilżanie wzmacniać jej niewykształconą budowę - mówi dermatolog, dr n. med. Dorota Kwiatkowska.

Formułę nawilżającą Hydra, która skutecznie i długotrwale nawilża oraz uzupełnia skórę w lipidy, znajdziesz w dermokosmetykach Mustela Bebe. W bogatej gamie preparatów do pielęgnacji dziecięcej skóry znajdują się między innymi wyjątkowo przyjazne i przeznaczone do codziennego nawilżania delikatnej skóry noworodków, niemowląt i małych dzieci: Krem nawilżający do twarzy i Mleczko nawilżające do ciała Hydra Bebe. Dzięki naturalnym składnikom aktywnym, takim jak olejek ze słodkich migdałów, masło Shea, olejek z jojoby oraz witaminie E i F dermokosmetyki te natychmiast i trwale nawilżają oraz wzmacniają barierę ochronną dziecięcej skóry. Natłuszczają i odżywiają, poprawiają jej elastyczność. Podwyższają naturalną zdolność utrzymywania prawidłowej wilgotności na dłużej.

Należy także pamiętać, że skóra dziecka potrzebuje wsparcia nie tylko w tych najważniejszych trzech pierwszych latach życia, ale także później. Dlatego to mamy powinny pamiętać o tym, żeby dzięki stosowaniu właściwych dla dzieci dermokosmetyków zapewnić komfort skórze dziecka, a pokazując codzienne nawyki, nauczyć swoją pociechę odpowiedniej pielęgnacji.

ZałącznikWielkość
MustelaBebe_krem nawilzajacy Hydra Bebe 40ml.jpg213.11 KB
MustelaBebe_Mleczko nawilzajace do ciala Hydra Bebe.jpg154.35 KB

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).