Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej

Okres letni jest doskonałą okazją zwłaszcza dla ludzi młodych na podjęcie pierwszej pracy zarobkowej. Dla tych, którzy nie chcą rezygnować z wyjazdów wakacyjnych doskonałą alternatywą jest połączenie turystyki i pracy, pozwalającej sfinansować letnie wojaże. W okresie letnim zwiększoną liczbę wakatów oferują przede wszystkim najpopularniejsze polskie kurorty, stwarzając studentom i uczniom możliwość nabycia doświadczenia i zarobienia pieniędzy.

Jaka praca w podróży?

W trakcie wyjazdów wakacyjnych młodzi ludzie imają się rozmaitych zajęć. Począwszy od pracy w recepcjach hotelowych, w lokalach gastronomicznych jako kelnerzy, barmani, pomoce kuchenne. Zajmują się obsługą klientów w wypożyczalniach sprzętu sportowego. Ci, którzy posiadają odpowiednie przeszkolenie mogą pracować jako opiekunowie kolonijni podróżując wraz z z podopiecznymi. Bywa również, że próbują swych sił jako uliczni sprzedawcy na stoiskach handlujących pamiątkami, roznoszą ulotki. Dużym zainteresowaniem cieszą się także zbiory sezonowych owoców. Zazwyczaj są to zajęcia mało zobowiązujące, nie wymagające czasochłonnego wdrożenia i przygotowania.

Kwalifikacje nie zawsze potrzebne

Podstawowym kryterium zatrudnienia studentów i uczniów w pracy sezonowej w turystyce, hotelarstwie i gastronomii staje się przede wszystkim dyspozycyjność, znajomość języków obcych i niestety niewygórowane oczekiwania finansowe. Niejednokrotnie podejmowana praca jest pierwszym miejscem zatrudnienia, dlatego też młodzi ludzie nie mogą wykazać się doświadczeniem zawodowym. Rzadko zdarza się by szukając zatrudnienia sezonowego wiązali z danym pracodawcą plany na dłuższą współpracę. Tym bardziej, że coraz popularniejsze staje się zarabianie w trakcie podróży. Młodzież poszukuje pracy tymczasowej, dzięki której mogą sfinansować pobyt, dodatkowe atrakcje oraz podróż powrotną do domu.

Alternatywa dla Internautów

Młodzi ludzie są coraz bardziej przywiązani do Internetu. Nawet wyjeżdżając na wakacje zabierają ze sobą laptopa lub inne urządzenia mobilne umożliwiające im stały dostęp do sieci. Przedsiębiorczy mogą wykorzystać je wykorzystać w celach zarobkowych podczas podróży, uczestnicząc w różnorodnych programach partnerskich oferowanych przez serwisy internetowe. Ciekawym sposobem połączenia wakacyjnych wojaży z zarabianiem pieniędzy jest polecanie ośrodków turystycznych w platformie rezerwacji miejsc noclegowych online Dotbook.pl. Taki sposób zarabiania jest idealnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym – zatrzymując się w obiektach noclegowych można dopisywać je do bazy serwisu internetowego oraz rekomendować właścicielom aktywację rezerwacji online. Za każde polecenie nowego ośrodka partnerzy otrzymują wynagrodzenie, które przy odrobinie zaangażowania mogą zrefundować podróże.

Możliwość zarabiania dzięki współpracy partnerskiej z serwisami internetowymi pozwala młodym ludziom na większą swobodę, niż podejmowanie stałej pracy. Nie są uzależnieni od wyznaczonych godzin, nie muszą podporządkowywać się przełożonym - mówi Joanna Muszyńska z Dotbook.pl - Taki sposób zarabiania jest z jednej strony wygodny, z drugiej uczy samodzielności i samodyscypliny. Co ważne, tego typu zajęcie nie musi się skończyć wraz z zakończeniem błogich wakacji. Współpracę partnerską tego typu można kontynuować również w trakcie nauki, czy studiów, bez obaw o to, że będzie kolidowała z innymi zajęciami.

Przedsiębiorczy i zaradni młodzi ludzie mają dziś wiele możliwości zarabiania w trakcje wakacji. Co istotne, Internet, do którego są coraz mocniej przywiązani stwarza im nowe pola do pozyskiwania funduszy na letnie wojaże. Już nie tylko bawi i uczy, ale pozwala uniezależnić się finansowo, by finansować wakacyjne atrakcje.  

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).