Hurghada – młody kurort o wielkiej sławie

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Egipt od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów z całego świata. Polaków, marzących o urlopie w kraju słońca, złotych piasków i lazurowych mórz, spotkać można między innymi w Hurghadzie, będącej jednym z najsłynniejszych egipskich kurortów.

Krótko o Hurghadzie

Mimo że Egipt może poszczycić się bogatą historią, sięgającą odległych czasów starożytnych, wiele miejscowości, pełniących obecnie funkcję kurortów wypoczynkowych, zapisało się na jej kartach stosunkowo niedawno. Nie inaczej kwestia te prezentuje się w przypadku Hurghady, założonej na początku XX wieku przez poszukiwaczy ropy naftowej.

Zapoczątkowany w latach 80. rozwój tkwiącego w Hurghadzie potencjału sprawił, że z niewielkiej osady rybackiej stała się chętnie odwiedzaną destynacją o ugruntowanej pozycji na turystycznej mapie świata, która swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim wspaniałemu usytuowaniu u wybrzeży Morza Czerwonego i wymarzonym warunkom do efektywnej regeneracji sił.

Jak spędzać czas w Hurghadzie?

Podczas urlopu w Hurghadzie warto skusić się na bliższe poznanie tego miasta. W Sakkali, jego nowszej części, niepodzielnie króluje nowoczesność, przejawiająca się głównie w architekturze hoteli i pensjonatów, natomiast w El Dahar, czyli starszej dzielnicy Hurghady, można jeszcze zobaczyć tradycyjne zabudowania oraz odwiedzić bazar, pełny regionalnych produktów i niepowtarzalnych pamiątek.

Wśród największych atrakcji Hurghady wymienia się także Muzeum Papirusu oraz Miejskie Akwarium. Wakacje w Hurghadzie to świetny pomysł również dla amatorów aktywnego wypoczynku i miłośników sportów wodnych. Ciekawą propozycją może być także safari w wariancie pustynnym lub podwodnym czy rejs statkiem wycieczkowym z przeszklonym dnem.

Wodne atrakcje nie tylko na plaży

Znakomitym urozmaiceniem pobytu będzie także wizyta w Jungle Aqua Park, nowoczesnym kompleksie rekreacyjnym, idealnym dla marzących o beztroskiej zabawie w gronie przyjaciół lub rodziny. A poszukując noclegu w pobliżu lub nawet w bezpośrednim sąsiedztwie Jungle Aqua Park, który dodatkowo spełni nasze oczekiwania stawiane względem miejsca zakwaterowania, najlepiej odwiedzić portal Zoover, ponieważ właśnie tutaj możemy poznać opinie gości, którzy już byli w danym hotelu oraz przeczytać pozostawione przez nich cenne wskazówki.

Hurghada nie bez przyczyny jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków przez planujących wakacyjne wojaże rodzimych turystów. Wspaniałe usytuowanie u wybrzeży Morza Czerwonego jest gwarancją niezapomnianych krajobrazów, a bogaty i urozmaicony wachlarz atrakcji sprawia, że wczasy w Hurghadzie bez wątpienia trwale zapiszą się w naszej pamięci.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).