Co warto zobaczyć w Kenii?

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Kenia to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, z którego z pewnością przywieziemy niezapomniane wspomnienia z wizyt w parkach narodowych czy spacerów nad Oceanem Indyjskim. To doskonały pomysł na pierwsze w życiu wakacje w Afryce – z dala od tłumów, gdzie cieszyć się będziemy ogromną przestrzenią i niepowtarzalnymi widokami.

Nasza przygoda z Afryką

W Kenii z pewnością nie będziemy się nudzić! Obowiązkowym punktem programu będzie safari w parku narodowym Masai Mara – jego rozległą przestrzeń przemierzają miliony egzotycznych zwierząt, takich jak lwy, hieny, szakale czy niespotykane nigdzie indziej ptaki. Na safari emocje są gwarantowane, a bliskie spotkania z dziką przyrodą staną się źródłem niezwykłych przeżyć, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. To jednak nie wszystkie przyrodnicze atrakcje, na jakie możemy liczyć! Na turystów czekają również przepiękne jeziora z charakterystyczną dla nich fauną i florą, na przykład jezioro Turkana. Warto też wybrać się w góry, by zobaczyć coś niesłychanego – śnieg w gorącej Afryce.

Spokojny wypoczynek

Jeżeli preferujemy leniwy wypoczynek na plaży, w Kenii z pewnością nie zabraknie nam miejsca i okazji do tego typu rozrywki. Nie brak tu rozległych, piaszczystych plaż, których ogromną zaletą jest brak tłumu turystów. Z powodzeniem uda nam się odnaleźć „własną” plażę, idealną na romantyczny wieczór we dwoje. Wakacje w tym miejscu warto zaplanować sporo wcześniej – dzięki temu uda nam się znaleźć atrakcyjne oferty. Wiele ciekawych propozycji wycieczek do Kenii znajdziemy na stronie biura podróży fly.pl. Przed podjęciem decyzji musimy zastanowić się i odpowiedzieć sobie na kluczowe kwestie np. kiedy jechać, jaką lokalizację oraz kategorię hotelu wybrać.

Niezwykła kultura i wyjątkowa kuchnia

Kuchnia afrykańska, choć niezbyt wyszukana, należy do jednej z najciekawszych kuchni świata. Bazuje przede wszystkim na zbożach, z których powstaje między innymi wszechobecne ugali. Do tego serwowane są warzywa, owoce, mięso kurczaka czy baranina. W kuchni często wykorzystywane są także banany. Możemy też rozkoszować się przepyszną kawą oraz herbatą. Warto wybrać się na wycieczkę w miejsca, gdzie poznamy kulturę plemion zamieszkujących Kenię np. Masajów. Odważniejsze osoby mogą odwiedzić slumsy Nairobi, gdzie zobaczą, jak wygląda prawdziwe, codzienne życie wielu mieszkańców tego kraju.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).