Sekrety tańca towarzyskiego

Łukasz Kacprowicz | Warto wiedzieć więcej
Taniec towarzyski to popularna forma rozrywki na całym świecie. Jednak nie wszyscy wiedzą jakie były początki tańców towarzyskich oraz kto tak naprawdę ustala zasady i trzyma pieczę nad tańcem towarzyskim. Taniec towarzyski wywodzi się z tańców salonowych i zabaw ludowych. Początki tańca towarzyskiego datuje się na koniec XIX i początek XX wieku. Taniec towarzyskie to również dyscyplina sportowa, która rządzi się ścisłymi zasadami. Każdy tancerz, który bierze udział w turnieju posiada klasę taneczną, wyróżniamy klasy od E (początkujący), poprzez D, C, B, A i S (mistrz). Najważniejszą organizacją, która zrzesza wszystkich tancerzy, ustala zasady oraz organizuje zawody i turnieje tańca w Polsce jest Polskie Towarzystwo Taneczne, natomiast pieczę nad turniejami klasy międzynarodowej i światowej sprawuje Międzynarodowy Związek Tańców Towarzyskich.
Wyróżniamy dwa style tańców: tańce standardowe oraz tańce latynoamerykańskie. Oba style różnią się praktycznie wszystkim, stylem, muzyką, ruchami.

Do tańców standardowych (ST) zalicza się:
- walc
- walc angielski
- tango
- quickstep
- fokstrot

Tańce latynoamerykańskie to:
- rumba
- cha cha
- samba
- paso doble
- jive


Taniec towarzyski to oczywiście nie tylko dziesięć wymienionych wyżej tańców, istnieją dziesiątki, a nawet jeśli się uprzeć to setki innych tańców towarzyskich. Jednak style te nie podlegają ocenie na turniejach tańca. Obecnie najbardziej popularnym stylem tańca, co możemy zaobserwować czy to w klubach, czy w ofertach szkoły tańca jest salsa. Salsa to latynoski, klimatyczny, żywy, pełen energii i efektownych ruchów taniec towarzyski. Poza salsą popularne tańce to disco blues, disco fox czy twist. Inne tańce towarzyskie to:
- salsa
- bachata
- disco fox
- disco blues
- mambo
- rock and roll
- american smooth
- polka
- conga
- one step
- two step
- twist
- boston
- country
- swing
- boogie-woogie
i wiele innych...

Istnieje także wiele mniej znanych stylów tańca, które są tańczone tylko w lokalnych społecznościach czy subkulturach. --- Autorem artykułu jest Piotr Merkury Taniec Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).