Łańcuchy hotelowe

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Dziś rynek turystyczny to potęga. Samo tylko hotelarstwo jest jedną z głównych dziedzin gospodarki. Specyficzne cechy różniące łańcuchy hotelowe stanowią podstawę do wprowadzenia pojęć - łańcuch hotelowy i system hotelowy.

Dziś rynek turystyczny to potęga. Samo tylko hotelarstwo jest jedną z głównych dziedzin gospodarki, trzecią co do wielkości wpływów dewizowych. Wraz z postępem techniki, nauki i kultury wzrasta zainteresowanie światem, dawnymi cywilizacjami, a także zwyczajami innych narodów. W związku z tym nasila się ruch turystyczny, który powoduje intensywny rozwój bazy hotelarskiej. Powstają małe i duże spółki osób krajowych i zagranicznych, które inwestują w rozwój hotelarstwa, widząc w tym możliwość szybkiego pomnożenia kapitału. Inwestycje te powodują powstawanie konkurencyjnych ze sobą łańcuchów hotelowych. Hotele czerpią wzajemne korzyści z faktu bycia częścią takich systemów.

Specyficzne cechy różniące łańcuchy hotelowe stanowią podstawę do wprowadzenia pojęć - łańcuch hotelowy i system hotelowy.

Łańcuchy te w różnych krajach tworzą własne, oryginalne formy budownictwa hotelowego, specyficzne metody obsługi, własne struktury organizacyjne, charakterystyczne dla swoich hoteli warunki lokalizacyjne obiektu i ich rozwiązania funkcjonalne, a także nowoczesne, dogodne dla gości systemy rezerwacyjne.

Łańcuch hotelowy określa zespół hoteli kierowany przez wspólny zarząd, prowadzący jednolitą politykę w zakresie wyżywienia i zakwaterowania, utrzymujący jednolity standard usług hoteli należących do jednego właściciela lub gestora.

Wymogi turystów stale rosną i hotel musi za nimi nadążyć jeżeli chce utrzymać kategorię i wysoki poziom usług. Wraz z ożywieniem gospodarczym po II wojnie światowej, z rozwojem turystyki, a szczególnie komunikacji występują na świecie różne formy akumulacji kapitału w formie spółek, kombinatów i innych powiązań finansowych. Powstają potężne łańcuchy hotelowe i międzynarodowe systemy hotelowe powiązane z liniami lotniczymi i innymi przedsiębiorstwami komunikacyjnymi.
 

---

Autorem artykułu jest Katarzyna Jach

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).