Dominikana jak ze snu

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Dominikana to wciąż upragniony kierunek podróży wielu turystów. Polacy coraz chętniej spędzają tam wakacje. Nie każdego na to stać. Jednak coraz więcej rodaków spędza tam urlop.
Na Dominikanie jest kilka regionów turystycznych, z których każdy ma do zaoferowania coś wyjątkowego. Wycieczki egzotyczne na urzekającą plażę przyciągną turystów do Cebarate. Dla amatorów wypoczynku nad morzem jest tutaj sześciokilometrowy pas wybrzeża a do plaży przylega mnóstwo hoteli i barów plażowych. Ten region to także oferty wakacji dla preferujących aktywny wypoczynek. Jest to miejsce uważane za jedno z najlepszych do uprawiania windsurfingu. Wycieczki Dominikana to także miejsca wspaniałe do spędzenia rodzinnych wakacji. Wymarzonym do tego kurortem jest Punta Cana. Ten wysunięty najdalej na wschód przylądek Dominikany słynie z piaszczystych plaż. Są to idealne oferty wakacji dla zainteresowanych pięknem tutejszej przyrody. Pasjonaci nurkowania znajdą tutaj rafę koralową, którą na pewno warto zobaczyć. Kolejnym chętnie odwiedzanym kurortem podczas wycieczki Dominikana jest Puerto Plata. Turyści często wybierają to miejsce jako punkt wypadowy do zwiedzania takich miast jak Santiago i Cabrera.

Wycieczki egzotyczne wśród tutejszej przyrody będą na pewno niezapomnianym przeżyciem. Można się tutaj wybrać na spacer po lesie tropikalnym i górskich wzniesieniach oraz odpocząć nad brzegiem morza. Poza tym jeśli skorzystamy z tutejszej oferty wakacji możemy także wybrać się do muzeum bursztynów, parku wodnego im. Kolumba czy destylarni rumu The Brugal. Wspomniany park wodny, największy na Karaibach, jest miejscem szalonej zabawy w wodzie, ale nie tylko. Tutaj podczas wycieczki można połączyć sport i wizytę w restauracji czy sklepach. Zdarza się też, że możemy trafić na występy muzyczne na żywo. Wybierając się na wycieczki egzotyczne nie sposób pominąć góry Isabel de Torres. Można wspiąć się na górę o własnych siłach lub skorzystać z kolejki linowej. Wybierając transport na szczyt możemy po drodze podziwiać piękno tutejszego krajobrazu. Jeśli do oferty wakacji w Dominikanie włączymy wizytę na tej górze mamy gwarancję niezapomnianych przeżyć. W godzinach przedpołudniowych na górze panuje słoneczna aura a później szczyt okalają chmury. Wycieczki Dominikana w tym rejonie to przede wszystkim wizyta w parku narodowym, gdzie mamy okazję obejrzeć niezwykłe i niespotykane rośliny i przyjrzeć się egzotycznym zwierzętom. Wycieczkę wieńczy obejrzenie będącej na szczycie góry repliki słynnego brazylijskiego posągu Jezusa Chrystusa. Wycieczki egzotyczne do Dominikany są okazją do aktywnego spędzenia czasu ale także zadowolą turystów lubiących spokojny wypoczynek. Autorem artykułu jest Kamila lejk
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).