Agroturystyka w Polsce

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Od lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku agroturystyka w Polsce w szybkim tempie zaczęła się rozwijać i obecnie jest prężnie prosperującym działem gospodarki w kraju. Wiele osób planując wakacyjne wczasy czy krótsze urlopy i wypady chętnie korzysta z usług, jakie niosą wynajmowane kwatery prywatne.

Od lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku agroturystyka w Polsce w szybkim tempie zaczęła się rozwijać i obecnie jest prężnie prosperującym działem gospodarki w kraju. Wiele osób planując wakacyjne wczasy czy krótsze urlopy i wypady chętnie korzysta z usług, jakie niosą wynajmowane kwatery prywatne. Oferowane przez gospodarzy domów na wsi i mniejszych miejscowości wolne pokoje to tani i komfortowy sposób noclegu dla podróżnych, którzy często korzystają z nich bez wcześniejszych rezerwacji.

Agroturystyka w Polsce jest też idealnym rozwiązaniem dla właścicieli psów, kotów czy innych pupili. Niektóre kwatery prywatne są przyjazne udomowionym zwierzakom, którym daje się możliwość wspólnego pobytu z opiekunami. Z reguły takich dogodności nie zapewniają hotele, uzdrowiska ani domy wczasowe. Również istotną zaletą, charakteryzującą kwatery prywatne jest dowolność wyboru w kwestii własnego wyżywienia. Najczęściej turyści samemu przygotowują sobie posiłki, mogąc korzystać z udostępnionej im kuchni.

Agroturystyka w Polsce mało już komu kojarzy się z domostwami na wsi pełnymi folkloru, zajmowaniem sypialni właścicieli i ich rodziny. Obecnie często gospodarze przygotowują dla przyjezdnych pokoje, których wyposażenie niewiele różni się od pomieszczeń hotelowych. Wynajmowane zwłaszcza zagranicznym turystom kwatery prywatne pozwalają lepiej poznać życie codzienne mieszkańców. Śledzenie ich dobowego rytmu, przyzwyczajeń, niewymuszonych, naturalnych zachowań jest doceniana przez miłośników obserwacji kultury i obyczajów innych. Agroturystyka w Polsce przyciąga naszych sąsiadów dzięki gościnności, dużego ciepła rodzinnego właścicieli domostw udostępniających urlopowiczom kwatery prywatne.

Pobyt w schludnym, przytulnym miejscu z pewnością jest bardziej zachęcający od noclegów w pozbawionych wyrazu, monotonnych pokojach hotelowych. Przyjezdni praktycznie w każdej popularnej w sezonie miejscowości mają swobodny wybór domów, w których można wynająć kwatery prywatne odpowiadające im pod względem ceny, wyposażenia i co najistotniejsze lokalizacji. Nie dziwi fakt, iż agroturystyka w Polsce rozwija się właśnie w regionach atrakcyjnych dla wczasowiczów.

 

---

Autorem artykułu jest Jacek Fistaszek

Artykuły na każdy temat

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Portret użytkownika Gość
A ja na wczasy i wypoczynek polecam noclegi kaszuby nad jeziorem wdzydze. spokoj i cisza. dzieci super zadowolone. ciekawe i tani nocleg jest także tutaj: wczasy na Kaszubach

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).