Wykończenie wnętrz domu odbiciem osobowości mieszkańców

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Honoriusz Balzak, jeden z najznamienitszych powieściopisarzy francuskich, był współtwórcą współczesnej powieści europejskiej i autorem aforyzmu: "Pokaż mi swój pokój, a powiem ci, kim jesteś". Wizerunek mieszkania jest odbiciem naszego charakteru i przyzwyczajeń.

Wizerunek mieszkania jest odbiciem naszego charakteru i przyzwyczajeń. Indywidualne wykończenie wnętrz pozwala wydobyć oraz podkreślić styl, smak projektanta, a utrzymany ład i porządek zdradza usposobienie mieszkańców.

Urządzając dom dąży się do stworzenia realnej kopi swojego wymarzonego, idealnego zakątka, który emanowałby przytulnym urokiem. Wiele osób przed podjęciem się wykończenia wnętrz, korzysta z konsultacji firm specjalizujących się w aranżacji przestrzeni. Niektórzy powierzają fachowcom zaprojektowanie części pokoi, np. salonu, sypialni. Niezmiernie ważna jest dobra współpraca ze zleceniobiorcom, określenie swoich oczekiwań i wskazówek, jaki efekt pragniemy uzyskać. Aby samemu modnie, z klasą przystąpić do wykończenia wnętrz, warto skorzystać z trójwymiarowej wizualizacji dzięki darmowym programom do modelowania dostępnym w Internecie. Równie ciekawym rozwiązaniem pomocnym w urządzaniu domu jest zapoznanie się z gotowymi projektami i pomysłami, które można znaleźć na stronach firm meblarskich, na targach, wystawach oraz w fachowej prasie. Coraz większą sławą cieszy się filozofia Fang Shui, która wskazuje wpływ odpowiedniego wykończenia wnętrz domów na zdrowie, szczęście, miłość mieszkańców. Jej główne założenia to pozbycie się niepotrzebnych, zalegających rupieci, dbałość o naturalne światło, przekładanie stonowanych barw nad jaskrawymi i kontrastującymi się odcieniami oraz ostrymi geometriami. Aby zapewnić prawidłowy przepływ energii, niezmiernie istotne jest właściwe ustawienie mebli i dodatków.

Nasz dom powinien być traktowany jak osobista wizytówka każdego z mieszkańców, stąd warto przemyśleć kwestię indywidualnego wykończenia wnętrz pomieszczeń, nie zapominając przy tym o uporządkowaniu ogródka i przystrzyżeniu trawnika przed frontem budynku.

 

---

Autorem artykułu jest Jacek Fistaszek

Artykuły na każdy temat

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).