Mojacar i prowincja Almeria

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Wiejska okolica dookoła El Pinar/Mojacar jest tym co wielu nazywa "prawdziwą Hiszpanią" mając na myśli często całą prowincję Almeria. Miasteczka i wioski mają ty typowy, hiszpański charakter.
Jest duże prawdopodobieństwo, że zobaczy się tutaj osły wiozące wozy z plonami z pól oraz pasterzy wypasających kozy na zboczach gór. Lokalne dzikie życie to między innymi dziki, lisy, jelenie, łasice i żółwie. Każdy kto myślał więc o szukaniu miejsca na kolejne wakacje po frazach w rodzaju "Chorwacja noclegi", powinien raz jeszcze głęboko zastanowić się i wziąć pod uwagę właśnie okolice Mojacar.

W regionie codziennie odbywają się bazary, na których zaopatrują się zarówno turyści jak i ludność lokalna.

Rejon Mojacar jest dziś taki jakim był dawniej. Małe wioski na wzgórzach (niektóre z małym barem z drinkami i tapas), pomarańcze, cytryny, gaje migdałowe i oliwne. Tutaj życie płynie naprawdę powoli.

Region słynie także ze swoich wiosek troglodytów, którzy wykuwali swoje domostwa w miękkich skałach. Oprócz tego znaleźć tu można prehistoryczne jaskinie w pobliskim mieście Sorbas oraz ruiny rzymskie i mauretańskie.

Centra turystyczne powstały na wschodnim wybrzeżu w prowincji Mojacar oraz na południowym wybrzeżu na zachód od miasta w Aguadulce, Roquetas de Mar i Almerimar. W tych miejscach każdy kogo interesują apartamenty w Hiszpanii z pewnością znajdzie coś dogodnego dla siebie. Można tu też znaleźć dobre plaże, mariny, międzynarodowe restauracje, hotele i centra sportowe. We wschodnim rogu prowincji leży rezerwat naturalny Cabo del Gato-Nijar z pustynnym krajobrazem i poszarpaną linią brzegową pełną małych zatoczek dostępnych tylko pieszo.

Okazje do zwiedzania są tutaj zarówno w bezpośrednim sąsiedztwie jak i nieco dalej. Na drogach z Mojacar do Carboneras można podziwiać spektakularne widoki, a górskie wybrzeże w pobliżu Cabo de Gata oferuje wspaniałe, zaciszne plaże i zatoczki. W innych kierunku na Villaricos i poza, znaleźć można wiele małych zatoczek i cypli z małymi plażami.

Osoby, które nie mają nic przeciwko podróżowaniu przez ok. 2 godziny, powinny koniecznie zobaczyć wspaniały pałac Alhambra w Granadzie.

Ten region Hiszpanii jest idealnym kierunkiem dla osób szukających spokojnych wakacji z połączeniem tradycyjnych, hiszpańskich wiosek i łatwego dostępu do wybrzeża i nocnego życia w Mojacar Playa.

PROWINCJA ALMERIA
Ture i Mojacar leżą w prowincji Almeria. Jest to miejsce, któremu udało się ustrzec przed masową turystyką i wysokimi kompleksami, które stanowią zmorę Costa Blanca i Costa del Sol. Prowincja leży w południowo-wschodnim narożniku Hiszpanii granicząc z prowincjami Granada i Murcia. W przeciwieństwie do innych popularnych kierunków turystycznych, ten region jest nadal stosunkowo mało skomercjalizowany i turystyka na dobrą sprawę rozwija się tutaj dopiero od kilku lat. Prowincja Almeria oferuje dawny urok i tradycyjną hiszpańską atmosferę!

Miasto Almeria jest położone na Costa Almeria na wschodnim krańcu Andaluzji. Jest to prawdopodobnie najmniej znane wybrzeże Hiszpanii chociaż kurorty turystyczne rozwijają się na zachód i wschód od miasta.

Wybrzeże to jest najbardziej suchym i najcieplejszym w całej Hiszpanii (najprawdopodobniej również w całej Europie). Średnia ilość dni słonecznych w roku to aż 320! Temperatura morza jest zimą wyższa niż temperatura powietrza, dlatego pływać można tutaj przez cały rok. Średnia roczna temperatura powietrza to ponad 18st. C, a w zimie temperatura rzadko spada poniżej 11 stopni.
WakacyjnyWynajem.pl - noclegi, na które Cię stać!
---
Autorem artykułu jest Lofrek
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).