Dziwne, piękne, straszne - hotele!

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
W czasie podróży od miejsca zamieszkania oczekujemy określonego komfortu, lokalizacji i poziomu cen. Celem podróży jest zazwyczaj miejsce czy pewna atrakcja turystyczna. Są jednak na świecie takie hotele, które mogą być celem podróży same w sobie - dziwne, piękne czy straszne.
Dziwne Pozycją z tej kategorii jest na pewno jeden z hoteli w Japonii, który oferuje nocleg w kosmicznych kapsułach, przypominających trochę wielkie inkubatory. Pomieszczenia ułożone są w długich rzędach, ciasno jedno obok drugiego. Za tą przyjemność zapłacimy równowartość ok. 100 zł. Jeśli cierpimy na klaustrofobię, to pozycja ta należy właściwie do kategorii "Straszne" ….
W Idaho, w Stanach Zjednoczonych przespać możemy się w The Dog Bark Park Inn, hoteliku w kształcie … psa.
Piękne Piękno tego miejsca to trochę dyskusyjna sprawa, ale wielbiciele śniegu i lodu nie będą mieli wątpliwości i z chęcią spędzą noc na terenie Snow Village (Śnieżnej Wioski) w fińskiej Laponii. Mrozu nie będzie - temperatura w pokojach waha się od 2 do 5 stopni Celsjusza. Poza samym noclegiem na terenie wioski możemy też podziwiać wystawę rzeźb lodowych, napić się drinka z lodowego kieliszka, poszaleć w Igloo Disco czy zjeść prawdziwie lodowe danie - choć z lodową sałatą może być trudno!
Hotel kamienny Kapadocja w Turcji oferuje podróżnym nocleg w Skalnym Hotelu. Wydrążone w skale pomieszczenia pozostawiają niesamowite wrażenia. Ta lokalizacja pozwala również trochę odpocząć od skwaru panującego na zewnątrz.
Hotel głębinowy W okolicach Tajemniczej Wyspy Posejdona na Fidżi został niedawno otworzony pierwszy i jedyny na świecie superluksusowy podwodny hotel. Zaprojektowany został przez specjalistów od łodzi podwodnych i znajduje się 14 metrów pod wodą. Apartamenty mają oczywiście ogromne panoramiczne okna, dzięki którym można z bliska podziwiać życie stworzeń zamieszkujących rafę koralową. Pod wodą można spędzić dwie noce z rzędu, potem trzeba przenieść się do komfortowych, ale jednak lądowych pomieszczeń. Jeśli najdzie nas ochota, pod wodą możemy wziąć również ślub. Jedynym minusem podwodnego nocowania jest zaporowa cena w wysokości kilkunastu tysięcy dolarów za dzień, ale czego się nie robi dla niezwykłych przeżyć...
Straszne Jeśli mamy mocne nerwy i ochotę na przechodzące po plecach dreszcze, być może zechcemy skorzystać z oferty hotelu Löwengraben w Lucernie, w Szwajcarii. Został on urządzony w dawnym więzieniu. Pokoje, zależnie od standardu, rozmieszczone są w celach lub w biurach urzędników... Więzienie mieściło się tutaj przez ponad 100 lat a w 1998 roku budynek został przekształcony na hotel. Ceny od około 300 zł/os/noc - ale czy nie warto?
W Ottensheim w Austrii możemy przenocować w Das Park Hotel. Hotel w Parku nie brzmi strasznie, ale okazuje się, że nocować będziemy w ogromnych... rurach ściekowych. Nie są one już oczywiście używane do tego celu i całkiem nieźle urządzone, jednak obłożenie i ceny za nocleg są i tak szokujące. Bilet do hotelu kupujemy w automacie, a święty spokój gwarantuje beton, z którego rury są wykonane.
---
Autorem artykułu jest Marta.M
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).