Chianti - magiczna kraina Włoch

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Region Chianti jest położony dokładnie w sercu najpiękniejszej krainy Włoch jaką jest Toskania. Dzięki tej lokalizacji bardzo łatwo stąd dotrzeć do większości ważnych toskańskich, średniowiecznych miast, wiosek i zamków. Region Chianti jest położony dokładnie w sercu najpiękniejszej krainy Włoch jaką jest Toskania. Dzięki tej lokalizacji bardzo łatwo stąd dotrzeć do większości ważnych toskańskich, średniowiecznych miast, wiosek i zamków.

Chianti jest słynne ze swojego wspaniałego wina Chianti Classico, łatwo rozpoznawalnego po różowej etykiecie na górze butelki z numerem referencyjnym i napisem "Gallo Nero". Gallo Nero to firma sprawująca pieczę nad pochodzeniem i jakością wina z każdej winnicy w Chianti.

Co warto zobaczyć w Chiatni:
Castellina w Chianti: średniowieczna, fascynująca wioska słynąca ze swojej wieży "La Rocca" i z Via delle Volte, średniowiecznego szlaku biegnącego pod miastem. Warto zaliczyć jedną z tutejszych winnic zwaną Enoteca lub przejechać się na wycieczkę po winnych piwniczkach aby spróbować lokalnych win i innych tutejszych delikatesów.

Radda w Chianti: średniowieczna, mocno ufortyfikowana wioska, która została wybudowana dookoła kościoła San Nicolo i budynku Podesta z XV wieku (obecnie siedziba rady miejskiej). Pomiędzy kamiennymi budynkami tego uroczego miasta znaleźć można sklepiki z pamiątkami, winem, restauracje, bary i butiki z typowymi produktami.

Wioska Volpaia: pochodząca z XII wieku i odległa o 6km od miasteczka Radda w kierunku na Greve. Idąc w dół żwirowej drogi dojdzie się do pięknej kaplicy zwanej Madonna del Fossato wzniesionej w samym centrum terenu pokrytego lasami i winnicami.

Greve w Chianti: jedno z najstarszych miast w Chianti, którego ogromną atrakcją jest Piazza del Mercato. W miejscowości znaleźć można więcej niż 20 restauracji, sklepów z winami, pamiątkami i typowymi produktami. Tradycyjny bazar uliczny ma tu miejsce co sobotę, tak jak w czasach średniowiecza. W okolicy znajdują się zamki Uzzano, Terrazzano i Montefioralle oraz wioska Lucolena. Wszystko naprawdę warte zobaczenia.

Panzano w Chianti: leży kilka kilometrów od Greve w kierunku Sieny. Urocza wioska wzniesiona na szczycie wzgórza w XI wieku. Główną jej atrakcją jest kościół San Maria a Panzano, górujący nad miasteczkiem. Wioska była kontrolowana przez szlachecką rodzinę wywodzącą się od hrabiów Ricasoli Firidolfi Florentine. Interesującym miejscem dla wszystkich smakoszy dobrego mięsa i wędlin jest sklep położony w dole rzeki naprzeciwko placu, który można dostrzec z drogi "Chiantigiana". Rzeźnik pozwala spróbować swoich typowych produktów, doskonałych mięs połączonych z najlepszym lokalnym winem i innymi specjałami.

To tylko kilka miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wizyty w Chianti. Region ten nadaje się także do urządzenia sobie całodziennej wycieczki do Rzymu, gdyż odległość nie jest bardzo duża. Zamiast więc wpisywać w wyszukiwarki hasła w rodzaju Rzym noclegi, może warto zaplanować niesamowite wakacje w Toskanii w regionie Chianti i potraktować go jako doskonały punkt wypadowy do zwiedzania innych fascynujących miejsc we Włoszech...
WakacyjnyWynajem.pl - noclegi, na które Cię stać!
---
Autorem artykułu jest Lofrek
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).