Jak przyspieszyć swoją naukę angielskiego?

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Obecnie wielu ludzi chce lub potrzebuje komunikować się po angielsku. Dlatego zasadniczą kwestią jest wiedzieć w jaki sposób uczyć się angielskiego. Istnieje ogromna liczba skutecznych metod nauki angielskiego, z których niestety większość nie jest stosowana w tradycyjnych szkołach.

Jeden uczeń zmaga się z nauką angielskiego. Mówi wolno i z wahaniem. Przekręca słowa i ma silny akcent. Słuchanie go to męczarnia. Inny uczeń potrafi mówić po angielsku z łatwością. Angielski wypływa z niego praktycznie bez wysiłku. Jego wymowa jest czysta a głos pewny i mocny.

Wszyscy znamy obydwa rodzaje uczniów. Pytanie brzmi, co jest powodem różnicy między nimi. Dlaczego niektórzy uczniowie zawsze mają problemy aby mówić płynnie po angielsku, podczas gdy inni robią to naturalnie z minimalnym wysiłkiem?

Niektórzy nauczyciele wierzą, że geny lub wrodzony talent decydują o sukcesie ucznia. Nie ma jednak naukowych badań popierających te opinie, które są w rzeczy samej zupełnie fałszywe. Sukces w nauce języka angielskiego nie zależy od genów lub talentu ucznia. Sukces lub niepowodzenie zależą całkowicie od jednej zasadniczej kwestii: sposobu uczenia się języka.

Uczeń używający gorszych metod do nauki angielskiego osiąga gorsze rezultaty. Uczeń posługujący się najlepszymi metodami osiąga najlepsze rezultaty. Jest to prosta i oczywista zależność.

Dlatego tak ważne jest aby uczyć się przy pomocy naprawdę skutecznych metod, które znacznie zwiększają nasze szanse na płynne mówienie po angielsku w stosunkowo krótkim czasie.

Jedną z najbardziej efektywnych i przynoszących rezultaty metod nauki angielskiego jest metoda Total Physical Response opracowana przez Dr. Jamesa Ashera. Opiera się ona na połączeniu nauki języka angielskiego z ruchem fizycznym. Połączenie ruchów ciała z nauką języka powoduje powstanie trwalszych połączeń neurologicznych w naszym układzie nerwowym - tak więc uczymy się szybciej, pamiętamy więcej i dłużej.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie San Jose wykazały, że studenci którzy poruszali się w trakcie nauki angielskiego przyswajali więcej słownictwa i gramatyki w krótszym czasie, w porównaniu do studentów którzy tego samego materiału uczyli się siedząc. Istotne jest to, że wykonane rok później testy wykazały, że studenci uczący się w ruchu nadal pamiętają co najmniej 80% wyuczonego materiału, podczas gdy druga grupa studentów zapomniała ponad 80% z tego co się uczyła.

Jak można wykorzystać to w praktyce? Najprostsza rada: ruszaj się gdy uczysz się angielskiego! Ucz się angielskiego spacerując albo biegaj słuchając lekcji. Aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty w nauce angielskiego - bądź aktorem! Postaraj się odzwierciedlać ruchami przyswajane zwroty. Na przykład jeśli słyszysz słowo "go" - zacznij chodzić.

Wykorzystując te wskazówki w sposób bardziej trwały zapisujesz język w swoim układzie nerwowym i podświadomości, dzięki czemu przyswajasz więcej, pamiętasz na dłużej i jesteś w stanie używać języka angielskiego swobodniej.

 

---

Autorem artykułu jest Marek Boczarski

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Portret użytkownika Mirek
Dobre porady. W sumie najpierw uczyłem się języka w szkole średniej i średnio to wyszło. Sporo dał mi kurs w speak up, ale potem sobie w podobny sposób utrwalałem - powtarzanie zwrotów po angielsku w trakcie spaceru, oglądanie filmów w j. ang. fora internetowe. Każdy sposób jest dobry. Ważne by go stosować, a nie tylko o nim mysleć.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).