Dlaczego skuter?

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Coraz więcej Polaków przesiada się z samochodów do skuterów. Dlaczego te małe pojazdy tak bardzo przypadły nam do gustu i czy mogą zastąpić nam samochód? To zależy od tego, do czego potrzebny nam jest transport. Jeżeli większość czasu spędzanego za kółkiem poświęcamy na dojeżdżanie do pracy, często zakorkowanymi ulicami, to rzeczywiście ciężko znaleźć powód, dla którego nie mielibyśmy się przesiąść na skuter. W mieście jest to jeden z najlepszych środków transportu, o czym przekonała się już większość mieszkańców dużych miast zachodniej europy.
Skuter jest mały, więc można się nim przeciskać między stojącymi w korkach samochodami, a w dodatku nie musimy się martwić o to, czy znajdziemy miejsce do parkowania, bo nasz skuter wszędzie się zmieści. Nie jest bardzo szybki, ale w mieście nie ma to większego znaczenia i prędkości oferowane przez producentów są w zupełności wystarczające. Ponieważ coraz więcej osób przesiada się na ten środek lokomocji, nie jest już tak trudno jak kiedyś znaleźć części zamienne do skuterów. Można nawet powiedzieć więcej, ze względu na ich ogromną popularność hurtownia części do skuterów to w tej chwili bardzo dobry biznes.
Oczywiście, jak wszystko w przyrodzie, oprócz zalet, skutery mają też wady. Przede wszystkim w naszych warunkach pogodowych można z nich korzystać tylko przez część roku, kiedy nie jest bardzo zimno. Mało kto decyduje się też na podróż skuterem gdy mocno pada. No i oczywiście skuter nie zastąpi nam samochodu, jeżeli planujemy wyjazd w daleką trasę, albo potrzebujemy przewieźć gdzieś kilka osób.
Optymalnym rozwiązaniem, które zadowala w tej chwili sporą część kierowców jest posiadanie auta i skutera. Dzięki temu, kiedy mamy ładną pogodę i potrzebujemy dojechać do pracy, możemy wskoczyć na skuter i cieszyć się powietrzem i wiatrem we włosach, a gdy pogoda lub inne okoliczności sprawiają, że jest to niemożliwe, to korzystamy z schowanego w garażu auta.
---
Autorem artykułu jest Dominik Myślak
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).