Szkło w mieszkaniu, czyli nowe trendy wystroju wnętrz

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Wszystkie rodzaje drzwi, jakie znajdują się w mieszkaniach możemy podzielić na dwa zasadnicze typy, a są to drzwi zewnętrzne i drzwi wewnętrzne. Przyjrzyjmy się tym dwóm typom aby dokonać najwłaściwszego wyboru dla Nas.

Drzwi zewnętrzne to te, które prowadzą do danego pomieszczenia, domu, lokalu, mieszkania, itd. Mogą być usytuowane bezpośrednio na zewnątrz, to jest na świeżym powietrzu, czy na klatce schodowej (takie rozwiązanie stosowane jest przykładowo w blokach, to jest tam, gdzie w jednym budynku jest wiele pojedynczych mieszkań).

Drzwiami wewnątrz bloków najpierw wychodzimy na korytarz, na klatkę schodową, a dopiero potem mijając kolejne drzwi do wyjścia z budynku. Drzwi o których tutaj mowa muszą być wykonane z trwałego materiału, tak aby chroniły mieszkanie i jego mieszkańców przed włamaniami, czy innymi potencjalnym zagrożeniami, intruzami, itp. Różnorodne firmy proponują nam modele zewnętrznych drzwi antywłamaniowych, odpowiednio wzmocnionych, tak, aby spełniały funkcję jaką jest zabezpieczanie mieszkań przed niepożądanymi gośćmi. Drzwi wewnętrzne to te, które oddzielają od siebie kolejne pomieszczenia wewnątrz konkretnego, jednego domu. Niekiedy rezygnuje się z nich zastępując przykładowo łukami, ale nic tak nie zapewni pewnej intymności jak drzwi wewnętrzne.

Ponadto w niektórych miejscach są one nie zastępowalne, przykładowo przy wejściu do toalety. Drzwi wewnętrzne to niekiedy małe dzieła sztuki. Wykonane są z różnych materiałów, wśród których obecnie króluje szkło. Tak jak powszechne są teraz meble szklane coraz częściej spotykamy i drzwi szklane. Drzwi szklane nie są wykonane w całości w szkle, ale w połączeniu z innymi materiałami konstrukcyjnymi (drewno, plastik, metal, itd.).

---

Autorem artykułu jest Radosław Witek

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).