Kuchnie w Black & White

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Jak wykorzystać ten trend w swoim domu? Jeśli dom porównalibyśmy do żywego organizmu, kuchnia z pewnością pełniłaby w nim rolę serca. Jak przystało na pomieszczenie, w którym wraz z rodziną i przyjaciółmi spędzamy dużo czasu –  trudno nam zapanować nad chaosem, który się do niego wdziera. I właśnie wtedy zaczynamy zastanawiać się nad zmianą stylizacji wnętrza.

Czy można znaleźć sposób na to, by kuchnia zawsze wyglądała na uporządkowaną, a przy okazji nie straciła swojej pierwotnej, praktycznej funkcji? Owszem, a receptą na komfortową i jednocześnie piękną kuchnię jest… kolorystyczny minimalizm, czyli czerń i biel.

Połączenie tych dwóch skrajnych kolorów to najbardziej klasyczne zestawienie barw. Meble pomalowane na czarno natychmiast nadają wnętrzu elegancji i wytworności. Aby zanadto nie przytłoczyć pomieszczenia, należy zestawić je z bielą, która nada kompozycji lekkości i subtelności. Kuchnia spowita tymi dwoma kolorami zawsze będzie wyglądać modnie, ponieważ ten doskonały duet jest zupełnie odporny na działanie czasu i przemijających trendów.

Organizując pomieszczenie w oparciu o te kolory należy ustalić, który z nich będzie dominujący. Jeśli dysponujemy małą kuchnią i chcemy, by stylizacja pozwoliła uzyskać wrażenie większej przestrzeni, skupmy się na tym, by ciemna barwa nie przytłoczyła wnętrza. Możemy zaakcentować nią blaty, resztę wyposażenia pozostawiając w surowej bieli. Niskie kuchnie staną się optycznie wyższe, gdy odpowiednio wykorzystamy w niej barwy – czarne elementy powinny znaleźć się przy podłodze, a białe na ścianach. Z kolei gdy metraż pomieszczenia pozwala nam na dowolność, nie bójmy się użyć  nasyconej czerni, którą można dopełnić białymi akcentami (na przykład stołem z jasnym blatem).

kuchnia-4.jpg

W niewielkich pomieszczeniach barwą dominującą powinna być biel.

W czarno-białej kuchnia, mimo ograniczonej palety, nadal mamy ogromne pole do popisu. Gładkie, lakierowane powierzchnie szaf i blatów można łączyć z matowym wykończeniem ścian. Minimalistyczny wydźwięk wnętrza podkreślą: chłodny metal, płytki ceramiczne lub surowe drewno. Zabawa w czerń i biel sprawi, że kuchnia staje się zgeometryzowana, dynamiczna, a przez to bardzo ciekawa. Black & white to niezawodny sposób na osiągnięcie efektu nowoczesności połączonego z wysublimowaną klasyką.

kuchnia-3.jpg

Kuchnia w monochromie łączy nowoczesność i klasykę.

Jeśli chcesz, by Twoja kuchnia była bardziej przytulna, nie musisz wcale rezygnować z tego trendu. Czerń i biel fantastycznie współgrają również z naturalnymi elementami. Sielski a jednocześnie elegancki wygląd zapewnią kontrastowe dodatki, takie jak poduszki, zastawa stołowa, zasłonki, natomiast pomysłowa geometryczna fototapeta zdobiąca część jadalnianą sprawi, że kuchnia nabierze charakteru.

kuchania-2.jpg

Kuchenne wnętrza w czerni i bieli mogą być bardzo przytulne. Aby uzyskać taki efekt, połącz je z naturalnymi materiałami (np. w postaci drewnianej podłogi) w ciepłych odcieniach.

kuchnia-1.jpg

Aby wykorzystać trend black & white, możesz posłużyć się dodatkami – nieśmiertelny duet może się pojawić na fototapecie, poduszkach, krzesłach, lampie lub innych dodatkach (myloview.pl aranżacja do kuchni).

Gdy nie jesteśmy przekonani, czy będziemy się dobrze czuć w czarno-białej estetyce, możemy wykorzystać ją, dobierając odpowiednie akcesoria kuchenne. Prosta i szykowna zastawa stołowa będzie stanowić ciekawy dodatek do naszej kuchni. Być może taka ozdoba zachęci nas w przyszłości do większych zmian w stylu black & white.

Czerń i biel można bez problemu łączyć z innymi kolorami. Kiedy w którymś momencie uznamy, że trend ten jest dla nas zbyt monotonny, wystarczy że dodamy jeden akcent w intensywnej barwie – może to być żółty wazon, soczyście różowa lampa albo kolorowy obrus –  aby pomieszczenie nabrało nowej energii.

Aranżacja w klasycznym zestawieniu czerni i bieli to dobry sposób na zachowanie świeżego i zarazem funkcjonalnego charakteru kuchni na długie lata.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).