Alchemik, czyli przemierz się kilka razy przez pustynię…

Łukasz Kacprowicz | Warto wiedzieć więcej
Przemierz się kilka razy przez pustynię, by dotrzeć do piramid, gdzie nie znajdziesz tego, czego szukałeś. Wróć później do Swojego kraju i zobacz, że Twoje marzenie było schowane pod Twoim nosem. I przejdź znowu przez pustynię z tęsknoty za ukochaną osobą... Tak pokrótce przedstawia się historia pewnego andaluzyjskiego pasterza. Dwa razy pod rząd przyśniły mu się piramidy. Po zaciągnięciu rady u wróżki i pewnego starca – króla Salem – bohater wybiera się na poszukiwania Własnej Legendy. Nie wie czym ona jest. Nie wie, jak do niej dotrze. W drodze widzi Znaki podpowiadające mu, jak ma się zachować. Znajduje swoją prawdziwą miłość po to, by od niej odejść na dłuższy czas w poszukiwaniu Marzenia. Rok po wyjściu z ojczyzny zauważa, że musi do niej wrócić.

Tak się zaczyna Alchemik, autor Paulo Coelho

W ten sposób kształtuje się opowieść Alchemik Paula Coelho’ego. Dowiadujesz się, jak czerpać radość od życia i jak radzić Sobie w niezwykle trudnych sytuacjach. W książce znajdziesz elementy ze świata fantastycznego – uosobienia Wiatru, Słońca, Pustyni. Poświęcisz kilka godzin w całkowitym skupieniu nad studiowaniem tej lektury i na zrozumieniu licznych metafor. Każdy ma własne powołanie i dopóki go nie zrealizuje będzie wiódł życie, w którym czegoś brakuje... Ignorowanie Znaków Wszechświata nie wychodzi nam na dobre. Alchemik opowiada o ryzyku, na jakie musimy się zdecydować, by spełnić marzenia. Cele mają dla nas wartość i uczymy się płacić za nie. Nie zawsze chodzi o koszt pieniężny – często taką ceną jest nasz praca, czas czy... pomysłowość. Uważam tę książkę za inspirującą lekturę skłaniającą do przemyśleń - historia o życiu i wskazówki, jak się w nim odnaleźć. Księgarnia Rebelio.pl: Alchemik, Paulo Coelho

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).