Wizualizacje architektoniczne - tworzymy przyszłość

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Architektura może być definiowana jako nauka i sztuka projektowania i wznoszenia budowli. Dziś architekci korzystają z połączenia starego rzemiosła i nowych technologii. Wizualizacje architektoniczne pozwalają zaplanować nowe budynki, mosty i wiele więcej.

Wizualizacje architektoniczne dokładnie odzwierciedlają otoczenie i projekt jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Wizualizacje 3D są używane przez wielu architektów jako sposób promocji jeszcze niegotowego budynku, lub bardziej żywe przedstawienie proponowanego projektu dla klienta.

Wizualizacje 3D to techniczna sztuka tworzenia reprezentacji poglądowej obiektu w trzech wymiarach. Modele 3D mogą być wyświetlane jako obraz lub wykorzystywane w animacji komputerowej. Im bardziej szczegółowe wizualizacje architektoniczne, tym bardziej realnie będzie wyglądać gołym okiem. Wizualizacje 3D zależą przede wszystkim od kreatywności. Dlatego należy rozwijać swoją pasję, aby stale podnosić jakość projektów wraz z postępem techniki.

wizualizacje 3D

Wizualizacje architektoniczne maja na celu stworzenie kompleksowego projektu - kompozycji obrazu, oświetlenia (zarówno rozmieszczenie jak i intensywność), koloru czy ruchu kamery w przypadku animacji. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do sukcesu lub niepowodzenia wizualizacji architektonicznych. Wizualizacje 3D pozwalają na wprowadzanie zmian w projekcie i szybki ich podgląd. Wizualizacje architektoniczne lepiej oddziałują na wyobraźnię klientów i pozwalają dogadać szczegóły. Architekci mają pełną swobodę dokonywania zmian w modelu 3D, które następnie można włączyć do swoich planów i rysunków. W dzisiejszych czasach wizualizacje architektoniczne to wymóg, aby uzyskać publiczne zatwierdzenie projektu i zapewnienie, że ewoluuje on zgodnie z wyobrażeniami architekta. Klient ma lepszy pomysł na korzyści projektu, gdy widzi, jak projekt będzie wyglądał po jego realizacji w warunkach rzeczywistego krajobrazu.

Zaawansowane wizualizacje 3D dają możliwość, aby "chodzić" wewnątrz lub na zewnątrz budynku w czasie rzeczywistym, wyświetlać je pod dowolnym kątem, dodać roślinność, plamy światła, odbicia w tafli szkła i posadzki polerowane, pokazują realistyczne cienie.

---

Autorem artykułu jest Małgorzata B.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).