Jaki oczyszczacz wybrać do dużego mieszkania?

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Skład procentowy powietrza kształtuje się następująco: azot 78%, tlen 21%, inne gazy 1%, dwutlenek węgla 0,04%. W większości miast a nawet wsi w składzie powietrza znajdują się również składniki, których krótko mówiąc człowiek nie powinien wdychać, jak pyły PM 2.5, PM10, alergeny, dwutlenek siarki i azotu, tlenek węgla, ozon. Wszystkie te składniki mają negatywny wpływ na organizm człowieka. Obecnie w profesjonalnych sklepach możemy zaopatrzyć się w skuteczne urządzenie, które w warunkach domowych zwalczają szkodliwe zanieczyszczenia, a są nimi oczyszczacze powietrza.

Oczyszczacze powietrza- najważniejsze zalety

Tak jak wspomniano we wstępie w powietrzu są nie tylko korzystne dla nas związki, zanieczyszczenia coraz częściej nie są już tylko bolączką dużych miast, ale problem dotyka coraz częściej również wsi. Skuteczne i nowoczesne urządzenia jakimi są oczyszczacze i nawilżacze Sharp, będą w stanie przede wszystkim filtrować powietrze na bardzo dobrym poziomie, usuwając z nich:

 • frakcje pyłów pochodzących w głównej mierze ze smogu

 • alergeny, w tym roztocza i sierść zwierząt

 • wirusy i bakterie

 • pleśń i grzyby

Eliminacja tych zanieczyszczeń jest możliwa dzięki złożonej filtracji. Oczyszczacze powietrza, które wykorzystują filtr HEPA a także inne filtry, są skuteczne na różnych powierzchniach, w zależności od tego jaki model wybierzemy. Oczyszczacze i nawilżacze Sharp jak sama nazwa wskazuje dodatkowo nie tylko odfiltrowują zanieczyszczenia ale także nawilżają powietrze, samodzielnie dopasowując poziom nawilżenia do panujących warunków. Wykorzystując oczyszczacze powietrza dbamy o zdrowie swoje i swoich najbliższych, ale również pozytywnie wpływamy na koncentrację, samopoczucie, lepszy sen i usypianie, oczyszczacze powietrza będą również doskonałym wsparciem dla osób chorujących na alergie wziewne.

Oczyszczacze i nawilżacze Sharp- jaki wybrać do dużej przestrzeni?

Skuteczność filtracji powietrza jest zależna oczywiście od zastosowanej metody filtracji, natomiast bardzo ważną kwestią jest także odpowiednie dopasowanie powierzchni oczyszczania i wydajności oczyszczaczy powietrza do powierzchni pomieszczenia w którym zamierzamy umieścić urządzenie, dzięki temu oczyszczacz będzie w stanie wykorzystać swoje możliwości w 100%. Do dużego mieszkania, i dużych przestrzeni, będzie konieczne wykorzystanie oczyszczaczy i nawilżaczy Sharp, których powierzchnia oczyszczania i wydajność będzie nieco większa, warto zwrócić uwagę również na zastosowane w nich filtry i metody filtracji. Dobrej klasy urządzenie, które poradzi sobie na dużej powierzchni powinno posiadać także funkcję jonizacji, oraz pracować cicho. Warto wybierać takie urządzenia, które pomimo dużej powierzchni oczyszczenia nie będą zajmować dużo miejsca, oraz będą proste w obsłudze.

Zaawansowane urządzenia do sterylizacji powietrza pozwolą na eliminację szkodliwych zanieczyszczeń, dzięki czemu skutecznie zadbamy o zdrowie nasze i wszystkich domowników.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

 

 

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
 • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
 • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).