Wizz Air leci z Wrocławia nad Morze Czarne

Łukasz Kacprowicz | Warto wiedzieć więcej
Tania lina lotnicza Wizz Air ogłosiła 10 połączenie lotnicze, dostępne z Wrocławia. W czerwcu samoloty zaczną latać do portu Bourgas w Bułgarii.

Nad Morze Czarne będzie można polecieć z Wrocławia między 12 czerwca a 18 września 2010 roku. Wizz Air uruchamia jedno połączenie tygodniowo, w każdą sobotę.
- To typowo wakacyjna oferta - komentuje Jarosław Sztucki, dyrektor do spraw marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. - Decyzja przewoźnika oznacza większy wybór dla klientów lotniska. Z jednej strony podróżni mogą korzystać z oferty czarterowej, kupując przelot wraz z pobytem w biurze podróży. Z drugiej strony dostają teraz możliwość rezerwacji przelotu liniami nisko-kosztowymi, co wiąże się z samodzielną organizacją pobytu na riwierze bułgarskiej - dodaje.
Trasa do Bułgarii to już 10. połączenie, oferowane przez Wizz Air z Wrocławia. 12 marca 2010 r. przewoźnik otworzył na wrocławskim lotnisku swoją bazę operacyjną i uruchomił loty do włoskich miejscowości Forli i Mediolan, do Doncaster Sheffield w Wielkiej Brytanii, irlandzkiego Cork i holenderskiego Eindhoven. Oprócz nowych połączeń samolotami linii Wizz Air można polecieć z Wrocławia do Paryża, Dortmundu, Oslo i Londynu Luton.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą będzie można się dostać na lotnisko między innymi z autostrady A4. Oferuje połączenia lotnicze z 30 portami europejskimi, m.in. z Rzymem Ciampino, Paryżem Beauvais i Oslo Torp. Prognoza ruchu lotniczego na 2010 rok zakłada, że z usług wrocławskiego lotniska skorzysta 1 milion 700 tysięcy pasażerów. W roku 2011 Port Lotniczy Wrocław powiększy się o nowy terminal. Przepustowość wyniesie wtedy ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.

--- Autorem artykułu jest Profit Communications

Port Lotniczy Wrocław

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).