Jak być doskonałym ?

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Czy chciałbyś być doskonały ? Czy jest to możliwe, żeby zbliżyć się do tego ideału? Nie. Prawda jest taka, że nigdy nie osiągniesz doskonałości. Mam nadzieje, że nie posmutniałeś, ale mając wizję i cel, masz do czego dążyć i masz pragnienie, by poprawiać swoje życie, możesz się do niej bardzo zbliżyć.

Doskonałość to proces dążenia do bycia coraz lepszym w wybranych działaniach - samodoskonalenie. Jest to szereg czynności, które wykonujesz w celu poprawy wyników w jakiejś dziedzinie życia.

Czy chciałbyś, aby nazywali Cię szczęściarzem, czy chcesz być szczęśliwy i zawdzięczać to sobie?

Jesteś w stanie być szczęśliwym człowiekiem - naprawdę - i to nie jest kwestia przypadku, tylko wypracowanego rezultatu, bo to nie przeszkody się liczą, ale to jak sobie z nimi poradzisz.

Przeszkody będą istnieć. A Twoim zadaniem jest myśleć, jak je obejść, pozbyć się ich lub jak iść razem z nimi tam, gdzie masz zamiar dotrzeć.

Każdy z nas dąży do zbilansowanego i dostatniego życia, ale trudno jest osiągnąć ten stan, jeśli pominie się większość jego aspektów. Harmonię i spokój ducha osiągnąć można poprzez zaspokojenie najważniejszych potrzeb, ale bez dużego nadmiaru, bo nadmiar ten może doprowadzić do upadku.

Rozwiązaniem tutaj okazuje się droga, na której bezustannie dążysz do doskonałości. Dzięki ciągłemu rozwojowi samego siebie potrafisz wykonać ważne zadania coraz lepiej i coraz szybciej, co przekłada się na większe zadowolenie Twojego szefa czy klientów co w ostateczności podnosi jakość i standard życia. Zwiększa się również Twoje zadowolenie z siebie. Dzięki właśnie polepszaniu siebie, swoich umiejętności i podejścia do świata Twoje życie staje się pełniejsze.

Jak sprawić by Twój własny mózg Cię słuchał?

Ty wybierasz marzenia i tylko Ty możesz je realizować. „Mózg Cię nie słucha, on się Ciebie uczy...zadbaj więc o siebie, zacznij żyć".

Czy pieniądze dają szczęście?

Myślę, że to jest temat woda, nie tylko dla mnie, ale dla każdego który czyta ten artykuł. Powiedzmy sobie jedną ważną rzecz o pieniądzach: Pieniądze same w sobie nie dają szczęścia! Teraz równasz mnie pewnie z błotem lub uważasz tak samo, ale pieniądze same w sobie nie są rozwiązaniem. Gdyby to zdanie nie było prawdziwe, to ludzie bogaci byliby zawsze szczęśliwi i nie mieli by żadnych problemów.

A wiesz dobrze czytając gazety, czy słuchając wiadomości że bogacze (znane gwiazdy) mają dużo problemów, tak samo jak i biedniejsi.

Pieniądze zatem są nam bardzo potrzebne, to jest fakt, lepiej mieć więcej pieniędzy niż mniej. Dają one komfort i zwiększają możliwości, ale można być szczęśliwym bez pieniędzy, udowadniają to niektórzy ludzie, ale o wiele łatwiej być szczęśliwym z pieniędzmi. Wcale nie chcę Ciebie do niczego przekonywać, bo każdy pewnie ma swoje zdanie na ten temat, zachęcam Ciebie wręcz do zdobywania pieniędzy - oczywiście w legalny sposób.

Tylko pamiętaj o jednym, jeśli teraz jesteś nieszczęśliwy, to pieniądze nie zmienią Twojego podejścia do życia. Jeśli nie jesteś w stanie utrzymać pieniędzy przy sobie, to nie utrzyma żadnej sumy czy będzie to 1000 zł czy 10000 zł, z tą różnicą że drugą sumę będziesz wydawał dłużej, zanim się skończy.

Ty zatem musisz zadbać o to, żeby być szczęśliwym. Nie Twoim znajomi, rodzina, dzieci. Twoje szczęście jest tylko Twoim szczęściem i Ty jesteś za nie odpowiedzialny.

---

Autorem artykułu jest Krzysztof Jachimowicz

e-bookmarket - Najlepsze ebooki i audiooboki w sieci !

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).