Wordpress Themes - czyli każdy może być webmasterem

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Większość osób, które obecnie tworzą lub posiadają własne strony internetowe zaczynała wirtualną przygodę w podobny sposób - od nauki języka programowania HTML. Jednym ta edukacja szła szybciej, innym bardziej topornie, jednak wszyscy potrzebowali mnóstwa czasu na poznanie teori i późniejsze jej użycie w praktyce.

Gdy Internet raczkował HTML był wystarczającym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Jednak szybko okazało się, że jest on bardzo ubogi i niewystarczający do tworzenia i zarządzania wiekszymi serwisami. PHP, bazy danych, FLASH to tylko niektóre narzędzia bez których w chwili obecnej żaden webmaster nie wyobraża sobie efektywnej pracy w wirtualnym świecie. Co zrobić gdy nie masz wiedzy, czasu, chęci lub odpowiedniego zaplecza finanoswego aby stworzyć swój własny profesjonalny blog, galerię, przedstawić światu swoje portfolio czy też prowadzić lokalny serwis internetowy? Odpowiedź jest bardzo prosta - WordPress.

WordPress system, który początkowo był stworzony do prowadzenia blogów. Jednak obecnie, po kilku latach ewolucji, jest on bardzo zaawansowanym narzędziem do tworzenia dowolnych stron internetowych. Jest on dostępny całkowicie za darmo, a jego instalacja trwa 5 minut i polega na utworzeniu bazy, wpisaniu tytułu strony i kliknięcia OK.

"Goły" WordPress jest mało atrakcyjny. Cała potęga kryje się w dodatkach, których są dziesiątki tysięcy. Największy wpływ na atrakcyjność serwisu ma, oczywiście prócz wartościowej treści, jego wygląd. I tutaj przychodzą nam z pomocą profesjonalni designerzy, którzy projektują zaawansowane szablony. Niektóre z nich ciężko nazwać szablonami, ponieważ są to bogate systemy CMS, które może obsługiwać kazdy laik komputerowy.

Szablony Wordpress możemy zakupić już za kilkanaście dolarów. A wybór jest ogromny. Bez względu na to czy planujesz uruchomić serwis informacyjny, multimedialny, galerię, serwis ogłoszeniowy czy cokolwiek innego, wybór jest ogromy.

 

---

Autorem artykułu jest wiktor bubniak

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).