Precyzyjna kontrola niewielkim kosztem

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Specjalne myszy dla graczy to standard, ale co jeszcze można wycisnąć z klawiatury? Nic. Bo klawiatura służy do pisania. Keypad Slayer od Tracer stworzony jest właśnie dla tych, którzy gatunek FPP traktują jak najbardziej poważnie.
Głębsze niż rów mariański było moje zdziwienie, w chwili, gdy dowiedziałem się, że do testowania przysłany zostanie "Keypad". Chwileczkę - pomyślałem- Mam testować dostawkę numeryczną do notebooka?Nic bardziej mylnego.

Keypad Slayer to urządzenie przenoszące granie na inny poziom. Doskonale sprawdza się w każdej grze FPP, czyniąc poruszanie się w pełnym niebezpieczeństw, wirtualnym świecie, jeszcze bardziej precyzyjnym.

Jeśli wydaje Ci się, że lepszym już być nie możesz - spróbuj tym razem, zamiast klawiatury, użyć Slayera. Klawisze poruszania umieszczone są centralnie, blisko siebie, w idealnych proporcjach. Są miłe w dotyku, ciche i reagują błyskawicznie. W pobliżu umieszczono funkcjonalne przyciski R (load/relod), T, G i F (use). Spacja (jump) znajduje się tuż pod kciukiem lewej ręki, natomiast CTRL (crouch) ogarniany jest przez mały palec. Zwyczajna klawiatura, niestety zbyt często wymaga kontroli wzrokowej. W przypadku testowanego keypada, obsługa jest intuicyjna i przychodzi zupełnie naturalnie. Dodatkowo, kluczowe przyciski są specjalnie opisane, tak by bez namysłu rozpoznać ich funkcje.

Pad wyposażony jest, w wyściełaną wystarczająco miękkim, matowym materiałem, podkładkę pod nadgarstek. Dłoń nie ześlizguje się i jest wsparta, dzięki czemu nie odczuwamy upływających godzin. Producent przewidział możliwość demontażu podkładki, jednak niektórzy, mniej roztropni użytkownicy, mogą ją niechcący wyłamać.

Obsługa Slayera jest banalnie prosta - Plug & Play spełnia swoje zadanie. Wystarczy wetknąć końcówkę do gniazda USB i bez żadnej instalacji sterowników, odpalić grę. Większość gier FPP ma ujednoliconą, standardową konfigurację przycisków, zatem żadne ustawienia nie są konieczne.

PLUSY:
- doskonałe wykonanie i spasowanie
- membranowa, cicha klawiatura
- ergonomia przycisków
- łatwość obsługi
-niska cena

MINUSY:
- możliwość wyłamania zawiasów podkładki przy nieostrożnym demontażu

Dane techniczne:

Instrukcja obsługi w języku polskim: tak
Liczba przycisków: 39
Mechanizm: membrana
Typ klawiatury: slim
Zgodność z systemami operacyjnymi: Windows XP, VISTA, 7
Złącze: USB
Kolor: czarny
www.megabajt.com.pl
---
Autorem artykułu jest K.Młynarczyk
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).