Full service leasing – zdradzamy, co kryje się pod tą nazwą

Wraz z rozwojem leasingu w Polsce, pojawiają się coraz to bardziej dogodne dla leasingobiorców usługi. Jedną z takich właśnie usług jest leasing operacyjny samochodów połączony z usługami dodatkowymi, czyli full service leasing. Umowy tego rodzaju bardzo chętnie zawierają zarówno duże firmy, jak małe i średnie przedsiębiorstwa.

Full service leasing to przede wszystkim optymalne finansowanie inwestycji firmowych oraz komfort użytkowania floty. Wynika z niego wiele korzyści fiskalnych oraz redukcja czynności związanych z obsługą służbowych samochodów. Jak zostało to już wspomniane na wstępie – FSL jest usługą mieszczącą się w ramach leasingu operacyjnego. Oznacza to, że leasingowany przedmiot pozostaje własnością firmy leasingowej. Natomiast leasingobiorca, płacąc miesięczne raty może zaliczać je w koszty uzyskania przychodu i tym samym pomniejszać podstawę do opodatkowania. Oprócz tego, istnieje także możliwość odliczenia podatku VAT. Jednak full service leasing to znacznie więcej niż tylko optymalizacja firmowych kosztów. Usługa jest bowiem skonstruowana w taki sposób, aby przynosiła przedsiębiorcom także oszczędność ich cennego czasu oraz energii.

Full service leasing, czyli długoterminowy wynajem pojazdów

Wynajem długoterminowy funkcjonuje na świecie już od ponad trzydziestu lat. W ostatnim czasie jego popularność wzrasta również w Polsce. Polega on na dogodnym użytkowaniu samochodu bez konieczności nabycia auta na własność. W kategorii full service leasing większość czynności związanych z użytkowaniem i obsługą techniczną firmowej floty leży po stronie firmy leasingowej. Takie rozwiązanie pozwala przedsiębiorcom czerpać korzyści ekonomiczne oraz zachowywać pełną swobodę operacyjną. Przejrzystość w zarządzaniu flotą, jaką gwarantuje właśnie full service leasing chroni właścicieli firm przed nieprzewidzianymi wydatkami wynikającymi z nagłych awarii lub wypadków drogowych. Dodatkową korzyścią jest transfer wartości rezydualnej pojazdów na firmę leasingową. Najbardziej popularne usługi wchodzące w zakres full service leasing to: likwidacja szkód, obsługa techniczna pojazdu, jego ubezpieczenie, assistance, gwarancja samochodu zastępczego, korzystne karty paliwowe oraz usługi typu door-to-door.

Czy to się opłaca?

Wynajem długoterminowy może być opłacalny. Oczywiście za komfort użytkowania pojazdów oraz brak zmartwień związanych z ich eksploatacją i obsługą administracyjną trzeba zapłacić, ale pieniądze te są warte przekazania ich firmom leasingowym. Koszty full service leasingu są zróżnicowane i zależą głównie od ilości i rodzaju wykupionych usług dodatkowych. Jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się jedynie na samą opcję serwisowania pojazdu – jego miesięczna rata nie powinna znacząco odbiegać od kosztów podstawowych. Jednak kiedy wykupiona zostanie większa ilość usług dodatkowych – miesięczne koszty mogą wzrosnąć o około 25%. Niektórzy są zdania, że to sporo, ale większość korzystających z full service leasing deklaruje, że usługi tej nie zamieniłoby na żadną inną. Dzięki niej można bowiem lepiej skupić się na swojej zasadniczej działalności gospodarczej i jednocześnie zwiększać firmowe zyski.

Do kogo po full service leasing?

Full service leasing posiada w swoich ofertach wiele firm. Jednak na szczególną uwagę zasługuje pod tym względem wypożyczalnia samochodów o światowym zasięgu - Avis. W zaprezentowanej powyżej firmie można wynająć auto na dowolny czas. Realizuje ona bowiem wynajem długoterminowy, średnioterminowy oraz krótkoterminowy. Usługa Full Service Leasing, to leasing operacyjny z pełnym zarządzaniem i administracją wynajmowanej floty. Minimalny okres obowiązywania umowy to dwa lata. Oferta jest kierowana głównie do małych i średnich firm oraz kadry zarządzającej. W Avis brak jest opłat wstępnych, a miesięczna rata przez cały czas trwania umowy jest stała. Full service leasing dostępny jest w trzech podstawowych pakietach, różniących się między sobą ilością usług dodatkowych. W usłudze Avis Lease potencjalni Klienci mają w zależności od wybranego pakietu gwarancję na:

 •          samochód zastępczy tej samej wielkości;
 •          całodobową pomoc Avis Assistance;
 •          specjalne stawki na wynajmy krótkoterminowe;
 •          kompleksową usługę zarządzania flotą;
 •          darmowe parkingi na lotniskach w Polsce;
 •          indywidualnego konsultanta i pakiet VIP (w pakiecie „Platinium+”);
 •          możliwość wynajmu samochodu dostawczego.

Więcej informacji na temat działalności firmy Avis można znaleźć odwiedzając stronę internetową leasing samochodowy - www.avislease.pl W tym miejscu z pewnością odnajdziesz usługę oraz pakiet najbardziej odpowiadający Twoim indywidualnym potrzebom. 

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
 • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
 • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).