Zleć odbiór odpadów cynkowych firmie z doświadczeniem

Redakcja Knowmore.pl | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo, które ma do czynienia z produkcją przy użyciu chemii cynkowej, to jedną z czynności towarzyszących jest kwestia zagospodarowania odpadów cynkowych. Ponieważ jest to kwestia nie tylko ważna dla środowiska, ale również regulowana prawnie, to należy zadbać o to, by cały proces był przeprowadzony sprawnie i profesjonalnie w zgodzie ze wszystkimi normami i według określonych procedur. A własnie to może zapewnić doświadczona firma zewnętrzna.

 
W Polsce za regulacje w kwestii zagospodarowania odpadów odpowiada prawo unijne i krajowa ustawa z 2012 roku. W związku z nimi każde przedsiębiorstwo, które w procesie produkcji wytwarza odpady, jest zobowiązane do zagospodarowania ich w określony sposób. To brzmi groźnie, ale na szczęście są firmy, które mogą nam w tym pomóc. Polska firma Recynk w ciągu 15 lat działalności zdobyła wiodącą pozycję wśród producentów chemii cynkowej w naszym kraju. Konsekwentnie udoskonala swoje receptury, a profesjonalne zaplecze produkcyjne i laboratorium pozwalają bieżąco reagować na potrzeby rynku. Kto może znać się lepiej na odbiorze odpadów cynkowych niż producent chemii cynkowej?

Profesjonalny odbiór odpadów cynkowych i recykling

Recynk jest firmą, która nie tylko dostarcza najwyższej jakości chemię cynkową, ale również zajmuje się odbiordem odpadów, które powstają, jako efekt uboczny procesów wykonywanych z jej użyciem. Odbiór odpadów cynkowych, by następnie poddać je recyklingowi, odbywa się zazwyczaj od przedsiębiorstw, z których działalnością wiąże się metalizacja natryskowa cynkiem, czy też z ocynkowi ogniowych. 

Odbiór odpadów cynkowych stałych - cynk twardy, pył cynkowy, popioły cynku

Jeśli chodzi o odpady stałe, to w ofercie znajdziemy odbiór takich odpadów, jak:
 • cynk twardy - produkt odpadowy, który powstaje w czasie cynkowania zanurzeniowego wyrobów stalowych. Zbiera się na dnie wanny cynkowniczej.
 • popioły cynku - powstają podczas kąpieli cynkowej w czasie cynkowania stali metodą ogniową. 
 • pył cynkowy.

Odbiór odpadów cynkowych płynnych - zużyte kwasy i topnik

W przypadku odpadów płynnych, w ofercie znajdziemy odbiór takich odpadów, jak: 
 • zużyte kwasy potrawienne,
 • zużyty topnik cynkowo-amonowy.

Odbiór pozostałych odpadów cynkowych

Recynk zajmuje się również odbiorem takich odpadów jak pyły z filtra i inne nietypowe odpady zawierające cynk. 

Profesjonalizm i konsekwencja

Recynk na każdym etapie realizowania usługi dba o to, by sprostać oczekiwaniom Klientów. Takie podejście pomaga budować zaufanie i sprawia, że wielu kontrahentów firmy współpracuje z nią długoterminowo. Recynk działa nie tylko w Polsce - firma obsługuje również Klientów z Europy Zachodniej.  Odbiór odpadów cynkowych to oczywiście tylko jedna z usług, które proponuje Recynk. W ofercie firmy znajdziemy najwyższej jakości chemię cynkową, taką jak aktywny chlorek cynku, chloren cynku w roztworze wodnym o różnych stężeniach, czy też topnik cynkowo-amonowy. Jeśli potrzebny jest nam profesjonalny odbiór odpadów cynkowych, to może, przy okazji, właśnie znaleźliśmy nowego dostawcę chemii tego typu.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
 • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
 • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).