Kilka słów o "zielonych" opakowaniach.

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
W ostatnich latach dość popularny stał się tzw. "zielony trend", który uznawany i akceptowany jest we wszystkich aspektach Naszego codziennego życia. Coraz więcej świadomych ekologicznie konsumentów poczuwa się odpowiedzialnych za środowisko i poniekąd chcą w pełni integrować i utożsamiać się z "zieloną modą".

W ostatnich latach dość popularny stał się tzw. "zielony trend", który uznawany i akceptowany jest we wszystkich aspektach Naszego życia codziennego. Nie dziwi już fakt produkowania w pełni ekologicznych samochodów, coraz popularniejsza staje się również koncepcja "zielonych budynków", która obejmuje dosłownie wszystko! Począwszy od przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych, na lokalizacji budynku kończąc. Wyjątku także nie stanowi przemysł pudełek i opakowań. W szczególności owe trendy można zaobserwować jeśli chodzi o opakowania jednorazowe, które wydają sie być ówczesną anty-środowiskową zakałą przemysłu spożywczego i cukierniczego. Podwójnie zatem cieszy fakt, iż coraz bardziej uwidaczniający się "zielony trend", sprowadza się także do pełnego stosowania produktów ekologicznych.

Nie dziwi już obrazek papierowych ekologicznych toreb w supermarketach czy centrach handlowych. Za sprawą mediów i poszczególnych kampanii rekamowych - troska o Nasze środowkisko jest coraz większa. Gałęź przemysłu ekologicznego rozwija się w bardzo szybkim tempie. Zapewne nie bez znaczenia był tutaj coraz poważniejszy problem globalnego ocieplenia klimatu, zanikanie warstwy ozonowej oraz nacisk niektórych krajów na ograniczenie niebezpiecznych czynników negatywnie wpływających na Nasze środowisko.

Firmy, które produkują ekologiczne produkty mają zapewne w tej chwili swoje przysłowiwe "5 minut", a prawdopodobnie wielkie biznesowe "boom" dopiero przed Nimi. "Zielone produkty" wykonywane są w 100% z materiałów podatnych na recykling (min. papier, tektura, szkło). Często opakowania ekologiczne składają się z takich materiałów jak kukurydza, soja, bawałna lub z materiałów, które w prosty i szybki sposób ulegają biodegradacji.

Istnieje szereg czynników, które przyczyniły się do wzrostu popularności zarówno ekologicznych opakowań jak i ogólnej popularyzacji we współczesnym świecie tzw. "zielonego trendu". Coraz więcej świadomych ekologicznie konsumentów poczuwa się odpowiedzialnych za środowisko i poniekąd chcą w pełni integrować i utożsamiać się z "zieloną modą". Coraz więcej producentów, oferuje pudełka lub opakowania wielokrotnego użytku - to również pewien krok do przodu w walce o dobrą formę Naszego wspólnego środowiska. Miejmy zatem nadzieje, że "zielona era" zadomowi się na dobre w każdej dziedzinie Naszego życia. W końcu chodzi o Nasze wspólne dobro.

 

--- Zapraszam także na swojego bloga: Patrolowcy.pl

 

Autorem artykułu jest yomi

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).