Kosmetyki probiotyczne - drobnoustroje zawarte w kosmetykach

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej

Alergie, choroby skóry, nieprzyjemności związane z wszechobecną chemią, a z drugiej strony bakteriami, którym coraz łatwiej jest nas atakować. Na rynku funkcjonują już kosmetyki, które łagodzą, a także leczą podobne dolegliwości. Jak je rozpoznać i w konsekwencji wypróbować? O co chodzi w probiotycznym podejściu do diety, kosmetyki, życia?

Probiotyki są też coraz częściej składnikami aktywnymi kosmetyków. Na świecie ich sprzedaż systematycznie rośnie. Ich zadanie to działać korzystnie na zachodzące w skórze procesy, ograniczać proces utraty wody, nawilżać ją, uelastyczniać, nadać odpowiednią miękkość i gładkość. 

Pewnie niektórzy (albo raczej niektóre Panie) kojarzą dolegliwości kobiece związane z podrażnieniami skóry w okolicach intymnych? Nasze babki już wtedy wiedziały o prozdrowotnych funkcjach np. kefiru. Dzisiaj, pozyskiwane z niego ekstrakty, wykazują skuteczne działanie przeciwbakteryjne, łagodzą podrażnienia, wspomagają procesy gojenia. Podobnie postępowały gdy któreś z dzieciaków podrażniło skórę przez nadmierne opalanie czy oparzenia, nieprawdaż?

Z roku na rok zwiększa się niestety liczba zachorowań na różnego rodzaju alergie oraz przewlekłe choroby skóry. Wzrasta też liczba zachorowań na różne odmiany dermatoz - łuszczyca, trądzik, wypryski, pokrzywki, zakażenia wirusowe skóry, pasożytnicze choroby skóry (świerzb), piodermie (choroby skóry wywołane przez gronkowce i paciorkowce). Zdecydowanie najwięcej bakterii zagnieżdża się na skórze w wilgotnych regionach np. w obrębie fałdów skórnych, pachach, głowie. takie zachorowania nie muszą wcale zależeć od poziomu higieny osobistej.

W okresie dojrzewania wśród mikroflory skóry dominować może Propionibacterium acnes będący przyczyną trądzika. Wiemy również, że przyczyną łupieżu pstrego jest drożdżak z gatunku Pityrosporum ovale. Na podstawie badań przeprowadzonych na ziarnkach pyłku wydaje się bardzo prawdopodobne, że część objawów alergicznych wywołanych ekspozycją na pyłki może być skutkiem obecności na ziarnkach pyłku bakterii i ich produktów.

Jak już wspominaliśmy, jedną ze skuteczniejszych metod walki z tymi dolegliwościami jest odpowiednia dieta, a jeśli to niemożliwe, wspomaganie naturalnych funkcji obronnych organizmu poprzez kosmetykę. Probiotyki chronią nas przed chorobami i wspomagają procesy życiowe (np. wedle Technologii PIP Probiotica in Progress w probiotycznych produktach myjących itp.). Celem takich produktów nie jest tylko ciągłe zwalczanie i sterylizacja powierzchni skóry oraz otoczenia poprzez dezynfekcję, ale przede wszystkim tworzenie stałej i zdrowej równowagi w naszym otoczeniu.

Produkty probiotyczne są w 100% bezpieczne, hypoalergiczne, bezzapachowe, nie zawierają konserwantów. Polecane są dla osób mających problemy skórne (egzemy, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, grzybice). Pomagają odbudować naturalną barierę ochronną skóry, są alternatywą dla antybiotyków, środków dezynfekujących oraz wysuszających skórę preparatów.

KOSMETYKI PROBIOTYCZNE (NATURALNE) - W ZGODZIE Z NATURĄ www.vitalkosmetyki.pl

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).