Fenomen Internetu – VJ Dominion

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej
Odejdźmy dziś od recenzentów, bowiem czeluść Internetu nie opiera się wyłącznie na nich. Najwyższy czas przybliżyć Państwu postać, o której swego czasu mówiły prawie wszystkie, poważne stacje telewizyjne w Polsce. Oto znakomity grafik 2D, montażysta i specjalista od ścieżki dźwiękowej zwany VJ Dominion. Informatyk jest niezależny twórcą, wyłapującym wpadki językowe najpopularniejszych polskich polityków. Pierwszą jego ofiarą padł Wojciech Olejniczak. VJ wykorzystał jego „znakomite” zdolności językowe, podkładając je pod rytmy techno. I tak „Hello Everybody, dzięki YouTube obiegło cały kraj. Prasa szeroko rozpisywała się o tym filmiku, dodając nie wybredne żarty na temat przewodniczącego SLD. Niedługo potem pojawił się kolejny utwór. „Hardcore Negotiators” z Anną Fotygą, była produkcją niczym nieustępującą poprzedniej. Pozycja na „rynku” Dominiona powoli rosła, jego poprzedni wybryk okazał się nie przypadkowy. Największy sukces przyniosła VJ Dominionowi, dużo późniejsza produkcja. Ten zapewnił mu „Tuskotronik”, przezabawny filmik pokazujący Premiera Donalda Tuska, chwalącego się Polakom posiadaniem „kurczaków i ziemniaków”. Filmik zwalał z nóg nie tylko przeciwników rządów Platformy Obywatelskiej. Popularność tego utworu, przerosła najśmielsze oczekiwania. Bodajże wszystkie stacje telewizyjne przygotowały tzw. „michałka” zaraz po premierze tej produkcji. Zresztą fragmenty części z nich możemy zobaczyć w nowym dziele VJ „Megamix”, w którym prezentuje skrót ze wszystkich swoich dotychczasowych dzieł. Potem pojawiła się propozycja z popularnego programu rozrywkowego „Szymon Majewski Show”. Bezlitosny łowca wpadek, rozpoczął masową produkcje. Swoje dzieła zaprezentował w jedenastu odcinkach, czyli w przeciągu całego sezonu tego „show”. Pod nóż Dominona wpadli m.in. bracia Kaczyńscy, Zbigniew Ziobro, Donald Tusk, Nelly Rokita i Andrzej Lepper. Niestety, twórczość Vj’a po zakończeniu sezonu, na dobre zniknęła z ramówki programu. Niestrudzony twórca mimo tego, dalej publikuje swoje dzieła na YouTube’ie. Jego najnowsza produkcja pt. „Orliki i Chodniki”, jest parodią orędzia do narodu Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tacy ludzie pokazują, że można w ciekawy sposób wykorzystać muzykę elektroniczną i puste wypowiedzi polityków, montując je w jedną zabawną całość. Mam nadzieję, że VJ Dominion nie zarzuci swojej twórczość i nie raz obśmieje celebrytów polskiej sceny politycznej. Mateusz Pawłowski
Portret użytkownika Luke
Informatyk??
Portret użytkownika Gość
panie Pawłowski pisze się Polakom, nie Polaką
Portret użytkownika Gość
nie „Hello Everybody tylko "Welcome Everybody dziennikarzyno...! wypadałoby się przygotować zanim coś napiszesz...
Portret użytkownika Pawłowski
Drodzy Państwo, takie błędy się zdarzają, bynajmniej nie są one spowodowane brakiem przygotowania,bo nie ma zwyczaju pisać o czymś o czym nie mam pojęcia. Literówki to samo. Aczkolwiek Pardon, My Bad.
Portret użytkownika Michał Toczyski
Witajcie, dzięki za komentarze, przyłożymy się do korekty :).
Portret użytkownika Gość
to stary amigowiec jest :))

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).