Odbiór odpadów cynkowych przez profesjonalistów

Redakcja Knowmore.pl | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Odpady cynkowe należą do grupy odpadów niebezpiecznych, więc muszą być w odpowiedni sposób zagospodarowane i utylizowane. Często zleca się to zewnętrznemu operatorowi, który posiada odpowiedni know-how i potrzebne narzędzia do przeprowadzania wszystkich procesów zgodnie z regulacjami prawnymi i przy minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko.

 
Każde przedsiębiorstwo, które w procesie produkcji korzysta z chemii cynkowej i jako efekt uboczny wytwarza odpady cynkowe, jest zobowiązane do odpowiedniego ich zagospodarowania. Jest to regulowane przez prawo krajowe i unijne, ponieważ odpady cynkowe należą do grupy odpadów niebezpiecznych. W związku z tym takie przedsiębiorstwo musi wyznaczyć osobę, która będzie odpowiedzialna za zagospodarowanie i utylizację odpadów. Jednak nie musi być to pracownik przedsiębiorstwa, a może to być operator zewnętrzny. I tak często się dzieje, ponieważ istnieją firmy, które świadczą profesjonalny odbiór odpadów cynkowych zgodnie ze wszelkimi regulacjami i poszanowaniem środowiska naturalnego.

Kto zajmie się tym lepiej niż producent chemii cynkowej?

Chemia cynkowa używana jest w wąskim spektrum branż i jest produktem bardzo specjalistycznym. Metalizacja natryskowa cynkiem, produkcja gumy czy inne działania z jej udziałem, często wymagają regularnie określonych ilości chlorku cynku, aktywnego tlenku cynku, a przemysł farmacuetyczny czy producenci farb potrzebują, by proszek cynkowy był w zapasie. Dlatego producent chemii cynkowej, który dostarcza ją danej firmie, musi być zaufany i sprawdzony. Produkt musi być najwyższej jakości i nie można pozwolić na przerwanie łańcucha dostaw, bo może negatywnie wpłynąć na proces produkcji. Polska firma Recynk nie tylko dostarcza chemię cynkową, ale prowadzi właśnie odbiór odpadów cynkowych, dzięki czemu zapewnia kompleksową obsługę swoich Klientów.

Odbiór odpadów cynkowych różnego rodzaju

Firma produkująca odpady cynkowe musi je odpowiednio zgromadzić, a następnie przekazać do transportu, dzięki czemu trafią one do utylizacji. Dotyczy to trzech rodzajów odpadów cynkowych:
  • Stałe: cynk twardy, popioły cynku, pył cynkowy,
  • Płynne (zawierające cynk): zużyte kwasy potrawienne, zużyty topnik cynkowo-amonowy,
  • Pozostałe: pyły z filtra i inne.
Odbiór odpadów cynkowych przez Recynk prowadzony jest przez wyspecjalizowany zespół przy użyciu specjalistycznych pojazdów przeznaczonych do tego celu. Cała operacja jest wykonywana w taki sposób by zminimalizować negatywny wpływ na środowisko.

Producent chemii cynkowej od 15 lat

Recynk to godny zaufania producent chemii cynkowej i jej dostawca, jak również operator odbioru i utylizacji odpadów cynkowych. W ofercie tej działającej od 15 lat firmy znajdują się takie produkty jak chlorek cynku w roztworze wodnym o stężeniach 45%, 60% i 65% (stężenie może być dostosowane na życzenie Klienta), aktywny tlenek cynku w różnych rodzajach, jak również topnik cynkowo-amonowy. Rozwinięte laboratorium, wyspecjalizowana kadra i wciąż udoskonalane receptury, to gwarancja wysokiej jakości usług.
 

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).