Inwestowanie na Globalnych Rynkach Finansowych z Marcusem de Maria

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Weekend 10-12 października był bardzo intensywnym czasem dla wielu polskich finansistów. To właśnie wtedy, światowej sławy mówca i inwestor giełdowy – Marcus de Maria, poprowadził w Krakowie, Warszawie i Gdańsku trzy edycje swojego seminarium inwestycyjnego. Nadszedł czas na podsumowanie wizyty Marcusa w Polsce.

Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem i wysoką oceną jego uczestników.  Po dwóch edycjach konferencji (warszawskiej i gdańskiej), osoby biorące w nich udział miały poddać ocenie pracę Marcusa. Wyniki potwierdziły duże zadowolenie uczestników z organizowanych przez nas seminariów: w dziesięciopunktowej skali, średnia ocena Marcusa wyniosła aż 9,6 punkta. – mówi Piotr Głowacki z portalu Infoinwestor.

Specjalista łączył wykład z aktywnym angażowaniem jego uczestników. Oprócz wiedzy teoretycznej, seminarzyści nabyli dużo nowych umiejętności praktycznych. Marcus udowadniał, że przy odpowiednim zarządzaniu ryzykiem, bankructwo praktycznie nie jest możliwe: Czy wiesz, że zaczynając z 10 000 zł i ryzykując na każdej transakcji 1% wartości depozytu, przegrasz wszystko dopiero wtedy, gdy odnotujesz 462 stratne zagrania pod rząd? Stosowanie tej prostej zasady bezpieczeństwa, pozwoli na duże zarobki na inwestycjach. 

Wzór godny naśladowania

Uczestnicy mieli okazję poznać kilka prostych strategii, które można od razu zastosować na różnych rodzajach rynków. Muszę przyznać, że sami skorzystaliśmy na tych warsztatach. Nawet w naszych specjalistycznych odprawach traderów (7.30 każdego dnia rano), zaczęliśmy używać wskazówek Marcusa. – zdradza Piotr Głowacki z Infoinwestor.

Najlepsze co możesz zrobić, to naśladować sukces- znajdź kogoś kto już jest tam, gdzie ty chcesz być i naśladuj go. Promowana przez Marcusa zasada, pozwala w łatwy sposób ustalić życiowe priorytety oraz oszczędzić nasz czas i pieniądze – wprowadzenie jej w życie wiąże się bowiem z nauką na cudzych, a nie własnych błędach.

Prostota przede wszystkim

Trudne sprawy w prostych słowach. Stwierdzenie to, w najdoskonalszy sposób oddaje oratorski styl inwesotra. Marcus de Maria słynie z talentu do tłumaczenia skomplikowanych rzeczy w niezwykle przystępny sposób. Ponadto, jest naładowany niezwykłą energią, angażuje wszystkich na sali i co ciekawe, ma duże (choć cięte) poczucie humoru. W ten sposób, każdy uczestnik szkolenia ma gwarancję, że nie uśnie podczas 8-godzinnego wykładu, a co ważniejsze – wróci do domu naładowany weną i chęcią do działania, do zmiany. – wspomina Piotr Głowacki.

Konkretnym przykładem potwierdzającym te słowa jest sposób, w jaki Marcus tłumaczył mechanizm Krótkiej Sprzedaży: Wyobraź sobie, że masz bogatego przyjaciela, który wyjeżdża na roczny urlop i chce abyś zaopiekował się jego nowiutkim BMW wartym 60 000 Euro. Zgadzasz się, bo przyjacielowi się nie odmawia, ale co robisz dalej? Sprzedajesz ten samochód za 60 000 Euro. Czekasz rok i tuż przed powrotem przyjaciela odkupujesz taki sam model, ale w tym momencie już o rok starszy. W ciągu roku cena nowego modelu spadła do 45 000 Euro. Przyjaciel wraca, oddajesz mu samochód, a w kieszeni masz 15 000 Euro zysku. Wszyscy są zadowoleni. To jest właśnie krótka sprzedaż.

Co dalej?

Organizatorzy konferencji już ogłaszają, że nie spoczną na laurach. Sukces tej konferencji działa na nas bardzo mobilizująco. W listopadzie planujemy GSI, na którym będzie można dowiedzieć się więcej o długoterminowym zarabianiu. Naszym kolejnym projektem jest  trzymiesięczny cougching "Globalny System Inwestowania”.  Dalsze szczegóły pojawią się już w listopadzie. – zapowiada Piotr Głowacki.

Fotorelacja wydarzenia jest dostępna pod adresem: http://www.infoinwestor.pl/artykuly/132/inwestowanie_na_globalnych_rynkach_finansowych_z_marcusem_de_maria

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).