Produkcja betonu architektonicznego – co warto wiedzieć?

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Beton w postaci dekoracyjnej w ostatnich latach stał się przede wszystkim synonimem nowoczesności i jest coraz chętniej wybierany zarówno przez klientów indywidualnych, jak i nowoczesnych. Wykorzystuje się go na zewnątrz budynków oraz do aranżacji pomieszczeń mieszkań czy domów. Beton architektoniczny z roku na rok poszerza spektrum swoich zastosowań. Materiał ten pozwala tworzyć wytrzymałe, a zarazem bardzo estetyczne konstrukcje. 

Producent betonu architektonicznego dokłada wszelkich starań, aby połączyć nienaganna estetykę z doskonałymi parametrami technicznymi, co zapewnia wyjątkowy wygląd oraz trwałość i wytrzymałość na długie lata. Co powoduje, że materiał ten jest powszechnie wykorzystywany w budownictwie i posiada tak szerokie grono zadowolonych odbiorców? 

Czym jest beton architektoniczny i gdzie jest wykorzystywany?

Jako podstawowy składnik betonu architektonicznego najczęściej wykorzystuje się cement hutniczy. Do cementu dodaje się dodatki takie jak upłynniacze oraz plastyfikatory. Połączenie tych składników pozwala wytworzyć plastyczny materiał, który można formować w dowolny sposób. 

Beton architektoniczny Bielsko Biała producent zaznacza, że materiał ten doskonale sprawdza się na konstrukcjach pionowych, takich jak ściany, słupy czy kolumny, a także poziomych – układany na podłogach, a nawet sufitach. Beton architektoniczny oprócz oczywistej funkcji konstrukcyjnej odgrywa także ważną rolę w kształtowaniu walorów architektonicznych wznoszonych obiektów. Ze względu na estetyczne wykonanie beton architektoniczny nie wymaga wykładania na powierzchnię tynku i farby. 

Płyty architektoniczne oraz cienkie lekko elastyczne okładziny techniczne z betonu o grubości 5 mm znajdują wiele zastosowań, dzięki czemu materiał ten jest bardzo chętnie wykorzystywany w budownictwie. Oprócz funkcji dekoracyjnej odpowiednio zaimpregnowany beton pełni również funkcję ochronną. Najpopularniejsze miejsca montażu betonu architektonicznego to:

 • ściany wewnętrzne,
 • elewacje budynków,
 • architektura ogrodowa. 

Płyty betonowe produkcja – niezawodna jakość i ponadczasowy design

Płyty z betonu architektonicznego stosowane są jako okładzina ścienna we wnętrzach, na elewacjach, a także jako obudowa kominków i innych elementów wystroju wnętrz. Płyty nadają wnętrzom nowoczesnego charakteru, a jednocześnie mają działanie izolujące i wyciszające. Specjalne płyty z betonu architektonicznego pozwalają urozmaicić elewacje budynków. Dzięki swoim licznym właściwościom płyty betonowe to wysokojakościowy materiał, który zapewnia nie tylko estetyczny wygląd, ale także dużą trwałość. 

Zalety stosowania betonu architektonicznego

Produkcja betonu w Polsce odbywa się przy wykorzystaniu najnowszych technologii, dzięki czemu możliwe jest wyprodukowanie najwyższej klasy materiałów, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Beton architektoniczny posiada wiele zalet.

 • Wytrzymałość i odporność – materiał ten jest odporny na zarysowania, działanie wody oraz wysokiej temperatury. Jest mrozoodporny i zapewnia trwałość na długie lata.
 • Uniwersalność – doskonale sprawdza się w różnych pomieszczeniach i pasuje do każdego stylu. Surowość betonu to obecnie bardzo modny element dekoracyjny, który każdemu wnętrzu nada wyjątkowego charakteru. 
 • Elastyczność – beton architektoniczny można z łatwością formować w celu uzyskania dowolnego kształtu czy faktury. Dzięki temu możliwe jest wykonanie każdego projektu, nawet tego najbardziej wymagającego. 


 

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
 • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
 • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).