edCAMP Gliwice dla startupów już w dniach 2-9 października!

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

eduLAB nie zwalnia tempa, po warszawskim wydarzeniu edCAMP, przyszedł czas na południe Polski. Już w dniach 2-9 października odbędzie się V edycja edCAMP, tym razem z finałem stacjonarnym
w Gliwicach. To wydarzenie, podczas którego startupy będą rozwijały swoje pomysły na innowacyjne rozwiązania dla sektora edukacji.

 

W edukacji jest jeszcze wiele do zrobienia, nadal jej system pozostaje jednym z nielicznych obszarów niezmiennym od setek lat. Pandemia pokazała jak wiele wyzwań jest przed nami, ale także udowodniła, że cyfryzacja edukacji jest konieczna, aby szkoła stała się innowacyjnym i ciekawym miejscem rozwoju.

 

Wydarzenie organizowane jest przez akcelerator eduLAB, który na co dzień zapewnia startupom wsparcie merytoryczne, finansowe i technologiczne w rozwoju innowacyjnych pomysłów. Podczas edCAMP startupy i osoby mające pomysły na rozwiązania edTech sprawdzą potencjał biznesowy i będą miały możliwość dopracować swoje projekty pod okiem doświadczonych ekspertów i inwestorów. Oprócz cennej wiedzy i możliwości poznania wielu ciekawych ludzi, jest to miejsce rozwoju innowacji budujących edukację jutra.

 

Wystarczy zgłosić się poprzez stronę: https://startupacademy.pl/edcamp/

 

Do rzeczy!

Co czeka uczestników wydarzenia? 8 dni pełnych wykładów, warsztatów, sesji mentoringowych i finał w Gliwickiej siedzibie jednej z większych spółek technologicznych w Polsce – EUVIC. Tematem przewodnim wydarzenia jest edukacja, dlatego zachęcamy do uczestnictwa wszystkich, którzy chcą tworzyć szkołę XXI wieku. W tej edycji oprócz grywalizacji i pomocy dydaktycznych rozszerzyliśmy obszar tematyczny o dual use/inne, tym samym dając szansę startupom, które chciałyby skalować swój biznes w obszarze edukacji.

 

Pierwsze dwa dni - 2-3 października - wypełnione będą wykładami merytorycznymi i inspiracyjnymi, oraz warsztatami modułowymi podczas których zespoły będą pracować nad projektami z mentorami
z takich obszarów jak marketing, biznes, technologie i finanse. Następnie wybrane zespoły dostaną możliwość umówienia się na mentoringi indywidulne, aby jak najlepiej dopracować swoje projekty.
edCAMP zakończy się finałem w Gliwicach, gdzie zespoły zaprezentują swoje pomysły biznesowe przed jury i powalczą o możliwość pre-akceleracji eduLAB.

 

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).