7 Kluczy Strażników Internetu

Kolejny dowód na to, że kino i życie inspirują się nawzajem. 7 wybrańców z różnych części globu otrzymało po jednym kluczu z ułamkiem kodu, które to klucze połączone w całości są w stanie zresetować internet. W razie niebezpieczeństwa kataklizmu ściąga się ich do USA, by można było restartem ochronić system bezpieczeństwa nazw domen - DNSSEC. Potem podłączą wszystko od nowa. Wybrańcy mieszkają w USA, Kanadzie, Trynidadzie i Tobago, Wielkiej Brytanii, Czechach, Burkina Faso i Chinach. Zdobycie jednego klucza nic nie daje, dlatego potencjalny terrorysta musiałby odnaleźć wszystkie. Czy jednak międzynarodowe organizacje przestępczości zorganizowanej taki trick powstrzyma? 1 2 3
Portret użytkownika Paweł
Powiem tak, jak istnieje coś takiego jak kod do możliwość zresetowania internetu przez kod/klucz to nikomu nie będą potrzebne 7 kluczy, wystarczy jeden mózg.
Portret użytkownika Michał Toczyski
To brzmi jak opis filmu sensacyjnego :). Naprawdę coś takiego istnieje? kto posiada te klucze? Agencje wywiadowcze czy jakieś inne rządowe? Reset nie usunałby rzadnych danych, tylko najwyżej wpłynął na usunięcie informacji o domenach... Czyli internet szybko by się pewnie odrodził, choć w zmienionej formie - jeśli domeny na nowo wykupiłby ktoś inny niż powołane osoby. To takie myśli na szybko.
Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz
Istnieje, co potwierdzają wiarygodne źródła. Klucze posiadają moim zdaniem agenci służb wywiadowczych, zaszyci pośród społeczności, ale raczej nie upewnimy się, jeśli USA będą lepiej pilnować tego tematu niż choćby akt z Iraku.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).