Ziemia czy kosmos?

Stephen Hawking, znany jako światowej sławy astrofizyk, proponuje nam wszystkim lecieć w kosmos w ciągu najbliższych 100 lat. Jego zdaniem zaludnienie ziemi i wyczerpywanie się surowców naturalnych wzrasta w postępie geometrycznym. Gdzieś czytałem, że Hawking przewiduje nam wszystkim koniec w ciągu około 200 najbliższych lat. Jeśli pozostaniemy na Błękitnej Planecie. Jednak są zwolennicy pozostania na Ziemi i po prostu odbudowywania zniszczeń, jakich narobiliśmy w toku ewolucji. Co według was będzie lepszym rozwiązaniem? Czy już teraz jesteśmy w stanie "naprawiać" naszą planetę, a jednocześnie zapewnić ludzkości dalszy rozwój? Moim zdaniem kłopoty rodzą kreatywność, zatem kiedy przesiądziemy się na alternatywne źródła napędu czy wytwarzania energii, to surowce które się skończą, w końcu się odrodzą. Tyle, że wtedy nie będziemy ich już potrzebować. A co sądzicie Wy?
Portret użytkownika Michał Toczyski
Nie ma kłopotów. Nie ma problemów. Wszelkie zwierzęta świata można by zamknąć w sześcianie 5x5x5km. Ziemia jest pusta. Według mnie, to przypomina wizję po naoglądaniu się filmów sci-fi. Zawsze znajdą się naukowcy czy inne osoby, które zapowiadając katastrofy będą chciały zdobyć światową sławę. Róbmy swoje. Dzisiaj i tak nie polecimy w Kosmos wszyscy, a nie ma nawet takiej potrzeby. W ciągu 200 lat albo odkryjemy nowe pokłady ropy, albo zmienimy paliwo. Roślinek nie zabraknie, bo ekosystem jest ze sobą połączony. Żywność będzie i tlen też. Myślę, że nikt z nas nie wie i nawet nie domyśla się, jak będzie wyglądała apokalipsa. I nieprędko ją poznamy.
Portret użytkownika Patrick Bateman
Perspektywa życia na innych planetach jest niesamowicie interesująca. Szczerze mówiąc, nas już to i tak nie będzie dotyczyło, więc po co zaprzątać sobie głowę.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).