Wasze sposoby na stres ?

Świat bez strachu, stresu i zmartwień potrafi być piękny. Każdy może się o tym przekonać. Wtedy pomysły przychodzą do głowy szybciej, pracuje się skuteczniej, czerpiąc radość z rozwiązywania problemów. Pytanie tylko jak to zrobić żeby spokój ducha nas nie opuszczał i aby stres nie blokował niepotrzebnie umysłu, kiedy nikt nie zamierza nam urwać głowy ?
Portret użytkownika Aleksandra Kraus
Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jak dla mnie tak organizować sobie wszystkie czynności, by zminimalizować wszelkie powody do stresu.
Portret użytkownika Michał Toczyski
Świat bez strachu, stresu i zmartwień potrafi być piękny.
Świat bez stresu, strachu i zmartwień nie jest piękny. Po co chodzimy na seanse kinowe, oglądamy horrory, a nawet seriale opowiadające o problemach innych ludzi? Czy nasze życie jako Polaków jest po prostu za nudne? Społeczeństwo zawsze, gdy było za bardzo spokojnie, uciekali się do dostarczania sobie wrażeń. Niejednokrotnie odbywało się to poprzez wojny i niepokoje. Czy tak musi być?
Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz
Mam na myśli strach, stres i zmartwienia poza kontrolą, kiedy komplikują życie, pokazując je takim, jakim nie jest. Tworzenie problemów na siłę, pesymizm, niepotrzebne hamulce przed działaniem. Bez tego świat jest piękny. Adrenalina i energia do podejmowania wyzwań jest ok, stres nie jest.
Portret użytkownika Michał Toczyski
I właśnie w tym miejscu się z Tobą zgadzam! A jakie sposoby na zbędny stres? Zdystansowanie się. Przygotowanie planu awaryjnego, zapasowe wyjścia z sytuacji. A nawet medytacja, jak kto lubi. NLP zna wiele technik... Psychologia także odpowiada na to pytanie. Grażyna Wieczorek taki artykuł kiedyś napisała: http://www.mentora.pl/psychologia/stres-przyjaciel-czy-wrog-twojego-sukcesu Niektórzy się pocieszają tym, że są ludzie, którzy mają gorzej. Marna pociecha wg mnie, ale może dla kogoś działa... Uprawianie sportu wysiłkowego, biegi długodystansowe pozwalają na sporzytkowanie emocji w określonym celu. Osiągnięcia także motywują do dalszego działania. Po prostu wiemy, z jakimi sytuacjami sobie poradziliśmy, to "z tym miałbym sobie nie dać rady?".
Portret użytkownika Magda86
U mnie na stres najbardziej działają zakupy- teraz jestem na etapie www.ribell.pl :)
Portret użytkownika Gosia
U mnie na stres najlepiej działają zakupy. Teraz jestem na etapie www.ribell.pl <3
Portret użytkownika Michalina Kowalik
Też mnie jakoś zakupy odprężają...teraz szukam nowych lamp do sypialni. Nie wiem czy te ledy pod sufit coś jak http://lampydomowe.pl/lampy-paulmann by się sprawdziły?
Portret użytkownika Małgo
Zakupy też stresują zwłaszcza te nietrafione

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).