Czy Facebook zniszczy NK?

Facebook szturmem zdobywa kolejne kraje, a raczej zaufanie i sympatię ich mieszkańców. Polska jest już na 8 miejscu w Europie pod względem liczby osób zyskanych w zeszłym miesiącu. Według serwisu wirtualnemedia.pl aż 2,8 mln z nas aktywnie działa na FB. Nasuwa się zatem pytanie, co będzie z naszą rodzimą naszą-klasą, na której "każdy" ma konto, nawet typowy laik IT ? Jeden z moich znajomych powiedział mi też, że facebook trzyma znacznie wyższy poziom, jeśli chodzi o kulturę osobistą, niż niektóre polskie portale. Inny znajomy wręcz twierdzi odwrotnie - że portal ten nigdy nie odbił się pod tym kątem od dna. A jak Wy sądzicie? Który portal według Was wygra to starcie? (Swoją drogą google też szykuje nowy portal społecznościowy, żeby utrzeć nosa Zuckerbergowi, a są pod kątem poufności danych osobowych na wyższym poziomie niż FB. To jednak już temat na inny wątek)
Portret użytkownika Floward
nasza klasa nie bardzo mi się podoba .. ten pomysł moim zdaniem nie otwiera się na świat jedynie na wąskie grono ludzi w PL .. którzy razem chodzli do szkoły itd .. Grono - tam ludzie są głownie z Warszawy - choć są fajne mozliwości promocji róznych porzedsięwzięć to jednak wąskie grono odbiorców. Z Facebookiem jest inaczej .. stabilny czat . .wszystko chodzi sprawnie, doskonale opracowane możliwości promocji artystów, firm . . bardzo dobrze przemyślane .. sam często rozmawiam z DJami z UK, ludźmi z Malezji którzy tańczą to co my promujemy w PL/WWa ze znajomymi. Facebook otwiera drogę na świat .. nie ma ograniczeń jak na Gronie, że trzeba płacić za wgrywanie jpegów .. myślę, że jest mocniejszy ze 2x w poróznaniu z NK. Od kiedy założyłem facebooka .. stały mi się niemal zbędne grono, nk i fora internetowe tematyczne na których się logowałem.. Oczywiście wchodzę gdy promuje imprezę - bowiem jst to dodatkowa forma dotarcia do ludzi w tym przypadku klubowiczów, jednakże do komunikacj z tylko FB .. I te aplikacje rózne .. też nieźle jest to przemyślane .. wkręca człowieka w inny świat .. Pomysłowe i ambitne .. na wiele forów moę wchodzić bez logowania i zakładania przez 10 min konta, bez czekania na maila aktywującego .. loguję się naciskając logo FB .. czy to nie wspaniałe rozwiązanie? Łączę kilka kont np. YouTube, Bebo, Deliciouds, open Id .. wrzucam film na YT, komentuję jakiś inny film a zaraz jest FaceBook i moi znajomi wiedzą co oglądałem . .nie potrzebują mieć konta na Gr, FB, YT, BEB jednocześnie żeby wiedzieć co teraz jest the best :) .. Fajna sprawa .. dzięki FB poznałem ajnych ambitnych ludzi z zagranicy a jedna kobieta z Włoch nawet jest zainteresowana sponsorowaniem imprezy którą prowadzę w Wawie :). 100 % Facebook wygrywa w starciu jak dla mnie .. no ale każdy ma inne wymagania i może wyrazić też swoje zdanie.
Portret użytkownika Michał Toczyski
Po pierwsze warto powiedzieć, że facebook i nasza-klasa miały dwa różne modele, na podstawie których powstawały. NK można porównać do zagranicznego projektu classmates, gdzie ludzie mogą nawiązywać kontakty z zapomnianymi znajomymi. W Polsce już się poznali... i serwis przestał być tak użyteczny jak w okresie swego boomu. Dlatego nasza-klasa zmieniła się na miejsce spotkań NK, bo chce zerwać ze starym wizerunkiem i stać się portalem typowo społecznościowym i komunikacyjnym. Fora na niej przecież leżą, a śledzik nie przyjął się tak, jak tablice na FB.
Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz
Portale miały dwa różne modele, ale dziś już nikt o to nie dba - obydwa mają podobny styl i cel działania. Dlatego jeśli ogół społeczeństwa zauważy, że nie musi się ograniczać do naszego kraju, to jest szansa, że przejdą na nową dla nas, międzynarodową platformę, z globalnymi możliwościami poznawania ciekawszych i bardziej różnorodnych typów osobowości niż "pan gąbka"
Portret użytkownika Michał Toczyski
Bardzo nie lubię, choć czasami sam się na tym łapię, rozmawiać o ogóle społeczeństwa. Nie ma "ogółu", "szarej masy", czy jak to ludzie mówię. Każda osoba ma swoją inteligencję, swoje zycie, swoje znajomości i swoje powody, by być na jednym portalu badź na drugim. Nikt nie dba o te modele? Facebook rozwija się jak żaden inny i nie sądzę, by o była krótka kariera, tak jak naszej-klasy, by później trzeba byłoby całą stronę zmieniać, adres nowy ustawiać i tak dalej. NK ma się jeszcze dobrze, po prostu dostrzegli trend, który idzie w stronę profesjonalizacji serwisów. FB na początku może wydawać się trudny w obsłudze dla osób oderwanych od wirtualnego świata. Przecież to właśnie Nasza-Klasa spowodowała, że niektórzy z nas zainteresowali się internetem. Dla wielu osób, szczególnie starszych i w średnim wieku, była pierwszą platformą społecznościową, w której się zarejestrowali. A tak przy okazji, eurogąbki miały krótką, lecz bardzo głośną karierę. Nie znam wyników finansowych firmy, czy ktoś kupował za nie prezenty, ale sam pomysł i nazwa są interesujące. Ostatnio modele portali zbliżyły się do siebie z tym, że NK jest prostsza i nie ma trendu zakładania tam takich kont "firmowych", jak strony na FB.
Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz
Ogół społeczeństwa istnieje. A do nich jest adresowana kultura masowa. To właśnie mam na myśli. Marketingowcy muszą mieć profil statystycznego Polaka, żeby lepiej adresować swoje produkty i usługi. A skoro kultura masowa tak dobrze się kręci, to znaczy, że istnieje w miarę jednorodna i duża masa ludzi, zwana właśnie ogółem. Człowiek sam w sobie jest indywidualnością, ale w masie... "kiedy wszedłeś między wrony..."
Portret użytkownika Gość
Obecnie nie ma już jako takiej kultury masowej. Bardziej właściwy jest termin kultura popularna, która się "odmasowiła" i jest adresowana do poszczególnych społecznych, które się ze sobą krzyżują i nawzajem przenikają. Dlatego w przypadku kultury ciężko jest mówić o "ogóle" społeczeństwa. Co innego z mediami, zwłaszcza mainstreamowymi, które promują określony styl życia i rzeczywiście są skierowane do tzw. "mas" (i dlatego niektórzy plotą w nich różne bzdury).
Portret użytkownika Michał Toczyski
Istnieje psychologia tłumu, zgadzam się z tym. Istniej konformizm czy jak to nazwiemy. Ale nie lubię pojęcia "ogół", ponieważ zasłania ono nam prawdziwego, żywego człowieka. Każda jednostka jest nieco inna. Ma podobne potrzeby, często i wartości. Jednak każdy z nas posiada inną historię i inne doświadczenia. Rozmawiając z kolegą nie zastanawiamy się nad tym, jak ogólnie ludzie spędzają wakacje, tylko jak on to zrobił. Może i ogół społeczeństwa istnieje, ale uważam, że nie warto się posługiwać tym wyrażeniem.
Portret użytkownika Floward
muszę się pochwalić dostałem bana na NK! aaaahahaha
Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz
Ban za promocję i marketing?
Portret użytkownika Floward
mam swoje forum i otworzyłem drugie konto pod tą samą nazwą na fotki z imprez klubowych, znajomych, plakaty imprezowe itd .. pozapraszałem ludzi którzy słuchają tych klimatów .. sporo zaproszeń .. a tutaj banicja
Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz
1:0 dla Facebooka. Jak w takim razie na tym niebieskim idzie promocja ?
Portret użytkownika Floward
dobrze, na zieolonym jeszcze lepiej :)
Portret użytkownika Gość
Ja wolę nk, dlaczego ? Bo moze je zalozyc kazdy bez względu na wiek. Jest możliwość żeby ocenić zdjęcie : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 oraz super zdjęcie. Co prawda, jest to platne. I wlasnie dobijająca jest kwestia eurogąbki. Kto chce tracić kase na takie coś. ! ? Ale gdyby nie bylo to platne, nie byloby wyjątkowe. Jednak myśle że wygra facebook.
Portret użytkownika Rafał Kuz
Świat się zmniejsza. Nasza Klasa tego nie widzi i nie może widzieć. Jak mam w tym serwisie utrzymać kontakt z kolegą z Erasmusa z Finlandii albo koleżanką z Bułgarii poznaną w Turcji na wakacjach?
Portret użytkownika Patrick Bateman
Fajnie się to czyta z perspektywy czasu. Moim zdaniem to było oczywiste że FB zniszy NK.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).