Kto zarabia na teoriach spiskowych

Wybicie 1/6 ludności przy użyci szczepionek z ukrytym mikrochipem... Światowa władza i nowy porządek świata... Grupa Bilderberg i jej chytry plan wytrucia ludzkość. Wiele z tych teorii ma w pewnym stopniu jakieś pokrycie w praktyce. Teorie spiskowe stały sie natomiast czystym biznesem na którym zarabia sie spore pieniądze. Tak więc skoro jest to komercyjny biznes to ile może być w tym prawdy? Jak sądzicie?
Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz
To, co niedostępne, najbardziej intryguje. Tak samo jest z informacjami. Wielu chce posiąść wiedzę nie dostępną normalnie dla zwykłego szarego człowieka. Dlatego można na tym zarobić, tworząc tajemnicę tam gdzie jej nie ma, lub koloryzując fakty. Teorie spiskowe są tworzone tak, żeby jak najlepiej wpisać się w rzeczywistość. Wtedy ludzie mogą chcieć wiedzieć więcej, być "wybranymi, wyrwanymi z matrixa". I wtedy rozkręca się cała machina, marketing szeptany, kontrowersje, plotki, świat dzieli się na zwolenników i przeciwników. Ogólnie robi się ciekawie. Dla niektórych teorie spiskowe są zapewne ucieczką od szarej codzienności. Chcą brać udział w czymś wielkim, na skalę globalną. Nawet jeśli to fikcja.
Portret użytkownika Michał Toczyski
Sądzę, że około połowa informacji podawanych w najbardziej znanych teoriach spiskowych to bzdury, może nawet trochę więcej. Filmy Endgamen, Zeitgeist obejrzały setki tysięcy osób na całym świecie. To już grupa, która ma pewną siłę i może zacząć działać. Tylko pojawia się pytanie... W jaki sposób walczyć z systemem? Większość osób, fanów teorii spiskowych chwali się swoją wiedzą znajomym, a ponieważ znają bardzo fragmentaryczne informacje, łatwo ich zagiac kilkoma prostymi pytaniami. Ale za tym nie idzie żadne sensowne działanie. To, że ludzie sa mniej lub bardziej świadomi nadal nie wpływa na ich standard życia. Kto zarabia na teoriach spiskowych? Pisarze (czytaj: Dan Brown*), reżyserzy, dziennikarze, naukowcy i badacze... Rebelio.pl, Dan Brown: http://www.rebelio.pl/the-lost-symbol,publikacja_396205.html http://www.rebelio.pl/anioly-i-demony,publikacja_366708.html http://www.rebelio.pl/kod-leonarda-da-vinci,publikacja_364615.html

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).