Recenzja

Jaki oczyszczacz wybrać do dużego mieszkania?

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Skład procentowy powietrza kształtuje się następująco: azot 78%, tlen 21%, inne gazy 1%, dwutlenek węgla 0,04%. W większości miast a nawet wsi w składzie powietrza znajdują się również składniki, których krótko mówiąc człowiek nie powinien wdychać, jak pyły PM 2.5, PM10, alergeny, dwutlenek siarki i azotu, tlenek węgla, ozon. Wszystkie te składniki mają negatywny wpływ na organizm człowieka. Obecnie w profesjonalnych sklepach możemy zaopatrzyć się w skuteczne urządzenie, które w warunkach domowych zwalczają szkodliwe zanieczyszczenia, a są nimi oczyszczacze powietrza.

Marek Krajewski ,,Liczby Charona” – Nie oceniaj książki po okładce…

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej

Okładka to twarz produktu. Musi trafić w gust grupy docelowej żeby produkt został kupiony, sprzedawcy, twórcy, pośrednicy itd. cieszyli się z zysków, a klient miał wrażenie, że bez tej rzeczy/usługi jego życie było szaro-bure. Okładka ta odstraszyła mnie na jakiś czas, choć lubię horrory. Tutaj mamy do czynienia jednak z innym rodzajem horroru. O czym przeczytamy w trzeciej części cyklu opowiadającego o pracy komisarza Edwarda Popielskiego?

Polacy nie gęsi, swój tablet mają!

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej

Powiedz szczerze – pewnie pomyślałeś/aś, że w tym tekście będzie mowa o jakiejś marniej podróbce iPada? Wręcz przeciwnie.  Natomiast na pewno możemy się zgodzić z jedną wspólną cechą, która wyróżnia oba urządzenia – elitarnością.

Kōbō Abe: ,,Kobieta z wydm” – książka, które może zszarpać nerwy, odpychać i przyciągać

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej

Po tej lekturze potrzebowałem przerwy. Odreagowania. Odpoczynku.  Chyba jeszcze nigdy żadna książka nie zmęczyła mnie aż w taki sposób.  Pierwsze strony tego dzieła złapały mnie jak pajęczyna. Była to tylko cisza przed burzą.

Tom Knox - "Sekret Genezis", czyli międzynarodowe prawa show-biznesu

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej

Książka przeczytana tak jak trzeba – od deski do deski, kartka A4 z wrażeniami i przemyśleniami z jej czytania – jest, pozostaje tylko usiąść, napisać śliczną recenzję i można zabrać się do kolejnego zadania. Tak sielankowo chyba jednak nie będzie…

Cyberprzestrzeń XXI wieku

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej
Dnia 4 kwietnia 2011 mogliśmy zobaczyć premierę filmu Jana Komasy "Sala samobójców". Film opowiada historię Dominika, który jest zwykłym chłopakiem, który ma znajomych, bogatych rodziców i dużo pieniędzy. Pewnego razu jeden incydent zmienia wszystko.

Lew Tołstoj: Sonata Kreutzerowska

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej
„Sonata Kreutzerowska” to gorzka opowieść o odwiecznej grze między kobietą a mężczyzną, zdradą a wiernością, szczerością a kłamstwem, wyrafinowaniem, podłością, brakiem odpowiedzialności i żądzą zabawy a uczuciem, zazdrością, konwenansami i przysięgą.

Maska twardziela

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej
Mężczyzna – twardziel czy wrażliwiec? - Nie ma takiego pytania. Pod powłoką twardziela najczęściej kryje się wrażliwiec – mówi Joanna Dobrowolska. Dlaczego ta druga strona jest ukrywana? Dużą rolę w takim wizerunku mężczyzny odgrywają media masowe. To one narzucają maskę silnego, niewzruszonego wojownika.

„Raj tuż za rogiem” - Llosa znów zachwyca

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej
Mario Vargas Llosa w „Raju tuż za rogiem” po raz kolejny porusza niezwykle ważne kwestie egzystencji ludzkiej. Tym razem na warsztat bierze realia osiemnastowieczne, w których osadza dwoje nieprzystosowanych do świata bohaterów – Floritę i Koke, opisując ich pogoń za utopijnymi wartościami.

Beatlesi też grali zabawy

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej
Film „Bara bara” to genialny dokument na temat muzyki disco polo. Opowiada o tej muzyce z zupełnie innej, świeżej perspektywy.