Najczęściej odwiedzane muzeum świata z nowym…dachem

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej

Dawny pałac królewski, który dzięki dekretowi rewolucji francuskiej stał się muzeum; jedna z największych placówek kulturalnych na świecie, na ponad 60 tysiącach metrów kwadratowych z ponad 35 tysiącami dzieł sztuki – Luwr, funduje sobie lifting.

Muzeum znajduje się w Pałacu Luwru, znanym już w średniowieczu. U schyłku XII wieku, król Filip II August wzniósł w tym miejscu zamek warowny. Ukazuje to jakże wielką transformację i drogę jaka przeszło na szlaku historii to miejsce. Zmiany nie mogą zostać zatrzymane, mamy wszakże XXI wiek, który stagnacji i braku rozwoju – nie lubi.

22 września, nowa, islamski Galeria Sztuki zaprezentuje błyszczące, pływający dach nad dziedzińcem Cour Visconti , który zostanie podzielony na dwie części. ,, Golden Cloud" , jak będzie przypominać islamską chustę puszczoną na wiatr a sam dach będzie znajdował się nad  prezentacją prac od siódmego do dziewiętnastego wieku. Zaprojektowany został z  tworzywa kwasoodpornej i przekładane na szkle.

Luwr w 2011 roku, już od (czy tylko? ) 4 lat był i jest najczęściej odwiedzanym muzeum na świecie - wynika z dorocznego opracowania w "The Art Newspaper", brytyjskim piśmie poświęconym sztuce. Wenus z Milo podziwiało blisko 8,9 mln ludzi.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).