Zwiastun: Wiek głupoty

See video
Jest rok 2055. Po kataklizmie ostatni z ludzi budują schron, w którym jak w biblijnej Arce przechowywane są ostatnie okazy zwierząt, owadów i roślinności. Kustosz tego przedziwnego miejsca przegląda archiwalne materiały z przeszłości i zastanawia się, dlaczego nie powstrzymaliśmy zmian klimatycznych na Ziemi, kiedy jeszcze było to możliwe. Odpowiedzi szuka w całym stylu życia współczesnego człowieka, szczególnie zaś -- nastawionego na konsumpcję człowieka Zachodu. W filmie wykorzystano wiele pomysłowo i dowcipnie zrealizowanych animacji, które pokazują ewolucję gatunku ludzkiego, historię wojen o surowce, proporcje zużycia energii przez mieszkańców USA, Europy i krajów Trzeciego Świata.
Portret użytkownika Gość
Nie widziałem i nie słyszałem w tym filmie ani jednego pokazywanego obrazu nieprawdziwego i wypowiedzi nieprawdziwej . Zresztą wszystko jest w filmie na faktach .Kwestia interpretacji jest zależna od człowieka i jego podejściu do postrzegania zagrożenia .Jedni zagrożenia w szkodzeniu ziemi nie widzą i wg. nich ludzie ludziom też nie szkodzą a drudzy widzą ,że szkodzimy i widzą zagrożenie . Coś niedobrego się dzieje na ziemi ale nie róbmy z tych co szkodzenie ziemi widzą jako paranoików z fobiami . To się dzieje naprawdę i realnie tylko ,że jedni to widzą a drudzy nie chcą widzieć lub tłumaczą ,że to normalne na ziemi . Nie jest po to film aby nas tylko straszyć ale po to aby zapobiegać i przeciwdziałać krótkowzroczności i ignorancji tępaków - dopóki nie jest jeszcze za późno w ratowaniu tego co można jeszcze uratować. Tu nie chodzi tylko o klimat ale o coś więcej np. głupotę niektórych ludzi, polityków , dziennikarzy ,naukowców i o lekceważeniu problemu i o szkodzeniu ludzie ludziom.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).