Polacy nie gęsi, swój tablet mają!

Michał Toczyski | Warto wiedzieć więcej

Powiedz szczerze – pewnie pomyślałeś/aś, że w tym tekście będzie mowa o jakiejś marniej podróbce iPada? Wręcz przeciwnie.  Natomiast na pewno możemy się zgodzić z jedną wspólną cechą, która wyróżnia oba urządzenia – elitarnością.

Background

Firma SiGarden powstała w roku 2008roku powołana do życia  przez zespół ekspertów pracujących  nawet 10 lat w polskim oddziale największego na świecie producenta procesorów. Założyciele podczas pracy w Intelu tworzyli zaawansowane technologie telekomunikacyjne i mobilne, co zaowocowało decyzją o rozpoczęciu własnego biznesu. Jest to przedsiębiorstwo projektowe oraz dostawca zaawansowanych modułów i komputerów do wykorzystania w automatyce przemysłowej, opiece zdrowotnej i aplikacjach kluczowych dla biznesu.

Tablet przemysłowy czyli…jaki?

To urządzenie nie jest przeznaczone dla mnie. Dla Ciebie też nie. Rynek, który może być nim zainteresowany to nie miliony klientów indywidualnych, ale tysiące firm,  których specyfika wymaga użycia sprzętu odpornego na bardzo duże amplitudy temperatur, zalanie(nawet z podpiętymi innymi urządzeniami przez usb), kurz i upadek. W efekcie otrzymujemy produkt dla przeróżnych odbiorców: wojska, firm z branży energetycznej, transportowej, komunikacyjnej czy przemysłu spożywczego.

Urządzenie opiera się na procesorze Intel Atom Z520PT (1,33 GHz) oraz dysku twardym o pojemności do 250 GB. Podstawowy system operacyjny to Windows 7, istnieje jednak możliwość pracy w innych systemach np. Linux. Tablet posiada 2 kamery. Bateria wystarcza na ok. 7 godzin pracy, a co ciekawe, umożliwia wymianę podstawowego źródła zasilania bez utraty wyników pracy. Urządzenie ma 3 porty USB.

Cały projekt jak i wszystkie pozostałe firmy, oraz jego wdrożenie od płytek z układami, chipsetami, ekranem, designem, marketingiem i produkcją odbywa się w ramach SiGarden.

A po pracy…

Czy można polski tablet używać w innych celach niż stricte biznesowe? Oczywiście. Spokojnie można słuchać  muzyki, oglądać filmy, czy grać przez sieć. Jest jednak jedno małe "ale” - ze względu na swoją specyfikę i wzmocnioną konstrukcję tablet waży bowiem ok. 1,5 kg.

Autor: Kacper Stępień

Portret użytkownika natasza
Polacy są coraz lepsi w rozwiązaniach technologicznych. przykład stanowią np. wspomniane tablety. co prawda ten przemysłowy dla przeciętnego użytkownika się raczej nie nadaje ale mamy też polskie marki tworzące tablety dla konsumentów do codziennego, zwykłego użytku. np. marka tScore http://tscoreinnovation.com/

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).