Google OS Chrome, internetowy system operacyjny?

Wygląda i działa jak zwykła przeglądarka. Google oparło swoją technologię na linuksie ubuntu, by stworzyć sprawny szbko uruchamiający i błyskawicznie działający system. Twórcy wyszli z załozenia, że wszystko, czego potrzebuje użytkownik znajdzie się w internecie. Nagrania video (youtube), fotografie (google picasa), poczta (gmail), pakiet biurowy office (docs.google.com), kalendarz (google calendar) i inne. Dlatego rezygnuje on z instalacji programów we własnym komputerze. Na pewno będą wtyczki do przegladarki, podstawowe aplikacje. To zupełna zmiana w porównaniu do tego, co widzimy dzisiaj. Premiera pod koniec 2010 roku, jednak wersje testową już mozna znaleźć w sieci. Zamierzacie z tego korzystać? Google Chrome OS
Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz
Bardzo dobra koncepcja. Gdyby przenieść pracę komputerową w 100% do sieci, to zniknąłby problem z synchronizacją komputerów, przenoszeniem plików pomiędzy nimi, problem z kończącym się miejscem na dysku itp. Nie byłoby również problemu z utratą danych w wyniku uszkodzenia sprzętu, bo nie byłyby umieszczone na naszych dyskach tylko online na specjalnie chronionych serwerach. W przypadku kradzieży komputera mniejsze prawdopodobieństwo że ktoś dobierze się do plików, bo komputer będzie tylko portalem do świata pracy, a nie biurem samym w sobie.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).