Drupal czy Joomla?

Obydwa systemy są powszechnie znane wśród mniej lub bardziej zaawansowanych programistów. Ciekaw jestem, czym się one między sobą różnią i jaka jest ich charakterystyka, oraz jakie macie wrażenia z użytkowania.
Portret użytkownika Michał Toczyski
Drupal został okrzyknięty najlepszym systemem CMS na świecie i wg mnie słusznie, bo nie znam lepszego. Jest to system zaawansowany, który można dostosować do swoich potrzeb, co w przypadku Joomli nie jest takie proste. Różni go od joomli budowa i np. to, że wiele modułów (wtyczek) się wzajemnie dopełnia. Dzięki temu z jednego modułu może korzystać pięć kolejnych.
Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz
Słyszałem o przepaści odnośnie zaawansowania i skomplikowania pomiędzy drupalem a joomlą. W takim razie czy drupal to już przedsionek samodzielnego programowania?
Portret użytkownika Michał Toczyski
Drupal jest systemem niezwykle złożony i skomplikowanym. Kiedy baza sql Joomli (czyli wszystkie dane tekstowe, bez plików) zajmuje koło 10 MB, to spotkałem się z tym, że baza równoległego serwisu zawierającego te same treści może zajmować 100 i więcej MB. To widać od razu, wraz ze stopniem zaawansowania CMSa zwieksza się objętość bazy danych. Dla redaktora witryny mają podobny stopień trudności. Ta zapaść pojawia się w przypadku administratorów. By zmienić jeden element, nieraz trzeba zmienić kilka innych. Osobiście uważam, że Drupal jest znacznie bardziej profesjonalny i elastyczny - można stowrzyć na nim zarówno blog, jak i rozwinięty portal społecznościowy. Kwestia pozostaje tylko zużycia serwera. Siłą rzeczy, wydajność to nie najlepsza strona drupala, podobnie jak joomli czy wordpressa. Ale coś za coś.
Portret użytkownika Gość
A ja powoli (tzn czym prędzej tym lepiej) odchodzę od drupala. Powód tak jak kolega napisał złożony i skomplikowany. W dzisiejszych czasach, gdy zaczyna brakować nam czasu, taki system powinien być prosty, szybki i przyjazny dla admina. Tym bardziej, że w wersji 7 jest katastrofa. Sami założyciele Drupala informują, że grozi załamaniem. Po prostu gubią się w kodzie. Także na początku myślałem, że Drupal jest dla ludzi. Ale taki niestety nie jest. Zgadzam się, że jest złożonym systemem jak klocki domino. Ale popchnij jeden klocek i cały system runie. Pozdrawiam.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).