Ludzie nie żyją i o tym nie wiedzą

Horror. Dostarcza wrażeń, pobudza nasz umysł, nasze emocje. Powoduje wydzielanie adrenaliny. To wciąga. I na stałe odzwierciedla się w naszej psychice. Każda sytuacja, jaką przeżyliśmy zostaje zapamiętana – nieświadomie. Prowadzono doświadczenia, podczas których dorosły człowiek przypominał sobie jeden zwykły dzień ze swojej szkoły. Pamiętał, jak była obrana nauczycielka, koledzy, z kim rozmawiał. Nasza podświadomość przechowuje te informacje cały czas. Horrory czy filmy sensacyjne rzeźbią w naszej psychice. Zostawiają trwały świat. A my chcemy być pobudzani, tak, jakby nasza energia pochodziła z zewnątrz. Ludzie nie żyją i o tym nie widzą. Nie żyją sami z siebie. Potrzebują dopalaczy: używki, filmy, skandale. Wtedy dopiero “właściwie” funkcjonują. Hipermarkety nawet potrafią dostarczyć wrażeń. Poświęcamy na zakupy tak wiele czasu, bo to pozwala nam odejś, odwrócić się od problemów dnia codziennego. Zamiast się z nimi zmierzyć, rozwiązać, staramy się ich unikać. Wyobraź Sobie, że na świcie panuje taka sielanka. Wszyscy działamy spokojnie, powoli, wylegujemy się na leżaku. Kto z nas wtedy by się nie zanudził? Czy Ty żyjesz sam z siebie czy potrzebujesz bodźców z zewnątrz?
Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz
Bodźce z zewnątrz też są potrzebne. Inspirują, pobudzają kreatywność, pomagają się rozwijać. Druga sprawa, nie każdy lubi horrory, mocne wrażenia. Są ludzie, którzy lubią sobie żyć spokojnie, bezpiecznie, nie martwiąc się. Niewiele chcą od życia.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).