Dezynsekcja Warszawa – metoda opryskowa czy zamgławianie ULV?

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej

Występowanie insektóww pomieszczeniach jest zawsze dość problematyczne. Zwykle chcemy działać jak najszybciej i kupujemy wówczas zwykłe preparaty ze sklepu. Okazuje się jednak, że są one mało skuteczne, dlatego lepszym pomysłem jest niezwłoczne zwrócenie się o pomoc profesjonalistów. Firmy zajmujące się dezynsekcją i deratyzacją najprawdopodobniej zaproponują wtedy dwie metody: opryskową oraz zamgławianie ULV. Która z nich jest więc lepsza?

Artykuł porusza następujące zagadnienia:

 1. Dezynsekcja Warszawa – od czego zacząć?

 2. Charakterystyka metod dezynsekcji – Warszawa

 3. Dezynsekcja karaluchów Warszawa – którą metodę wybrać?

 4. Cena dezynsekcji pluskwy, karaluchów i innych insektów

 

Dezynsekcja Warszawa – od czego zacząć?

Jeśli masz pewność, że w Twoim domu lub miejscu pracy osiedliły się insekty, to przede wszystkim postaw na spokój i przemyślane kroki. Działanie na własną rękę w tej sytuacji może bowiem tylko zaszkodzić. Zwykłe środki owadobójcze ze sklepów są zazwyczaj za słabe, więc nie przyniosą oczekiwanego efektu, marnując przy tym niepotrzebnie pieniądze. Niebezpieczne może się również okazać ich nieprawidłowe użycie. Dlatego też od razu poszukaj sprawdzonej i doświadczonej firmy zajmującej się deratyzacją i dezynsekcją. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim skuteczne i bezpieczne, ale także komfortowe, ponieważ wszystkim zajmują się wykwalifikowani pracownicy. Wykonanie telefonu do specjalistów pomaga także w zaczerpnięciu fachowych rad i wszystkich niezbędnych informacji od osób, które posiadają w tej dziedzinie rozległą wiedzę.

Proponowaną firmę do kontaktu znajdziesz tutaj.

 

Charakterystyka metod dezynsekcji – Warszawa

Do najbardziej popularnych metod dezynsekcji zalicza się głównie: metodę opryskową oraz zamgławianie ULV. Pierwsza z nich zwalcza przede wszystkim źródło insektów, czyli miejsce, w którym się zagnieździły i jest ich po prostu najwięcej. Metoda opryskowa wykonywana jest za pomocą specjalnego opryskiwacza, którym nanosi się substancję biobójczą w miejsce występowania insektów. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu kilka rodzajów preparatów, aby zwalczyły one wszystkie gatunki insektów. Czasami zamiast oprysku stosowany jest też środek w formie żelu (metoda żelowa). Sposób ten sprawia, że poprzez bezpośredni kontakt z wspomnianą wcześniej substancją owady giną i roznoszą ją jednocześnie do swoich gniazd. Szukając jednak odpowiedniej firmy do dezynsekcji w Warszawie, warto dowiedzieć się też trochę o drugiej metodzie. Zamgławianie ULV opiera się na wykorzystaniu specjalnego zamgławiacza, który wytwarza i rozpyla gęstą mgłę ze środkiem biobójczym. Ważne w tym przypadku jest to, że substancja owadobójcza rozprowadzana jest w sposób równomierny na całej powierzchni. Zazwyczaj najpierw spryskuje się nią meble, a potem całe pomieszczenie.

 

Dezynsekcja karaluchów Warszawa – którą metodę wybrać?

Gdy firma od deratyzacji, dezynsekcji i dezynfekcji postawi Cię przed wyborem metody zwalczania insektów, warto postawić na metodę ULV zamgławianie. Jest ona uznawana przez specjalistów za najbardziej skuteczną. Co jeszcze przemawia za tym rozwiązaniem? Do najważniejszych zalet należą przede wszystkim:

 • równomierne rozprowadzanie środka biobójczego,

 • możliwość wykonania pracy wewnątrz, jak i na zewnątrz,

 • bezpieczeństwo,

 • dodatkowe neutralizowanie brzydkich zapachów.

 

Cena dezynsekcji pluskwy, karaluchów i innych insektów

Dokładna cena dezynsekcji pluskwy jest zależna przede wszystkim od obszaru, wybranej metody i cennika danej firmy. Metoda opryskowa jest nieco tańszą opcją, ale nie gwarantuje aż takiej skuteczności, jak zamgławianie ULV, którego koszt wynosi często od 100 do 200 zł. Zależy to jednak też od rodzaju insektów, ponieważ należy dostosować do nich odpowiedni preparat.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
 • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
 • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
 • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).