Mleko Zabija.

Widząc różne kampanie reklamowe i będąc od dziecka uczonymi na temat mleka, że jest zdrowe, wzmacnia kości i zęby, nabywamy takie przekonania na całe życie. Jednak prawda jest zupełnie inna. - Człowiek jest jedynym ssakiem, który pije mleko od innego gatunku - Ponad 90% ludzi po 7 roku życia nie trawi laktozy - Kazeina, zawarta w mleku, wspiera tworzenie rogów i kopyt u cieląt, a u człowieka powoduje osłabienie żył i tętnic - Według badań koty karmione krowim mlekiem żyją o połowę krócej od tych, które nigdy go nie dostały - Spożywając dużo nabiału możemy zakwasić organizm i doprowadzić do osteoporozy - Prawie wszystkie krowy, których mleko kupujemy, są hodowane w warunkach przemysłowych - dostają mieszankę paszy, która ma zwiększać mleczność. Chorują więc na rozmaite choroby i przerost wymion, są doprowadzane do przymusowych ciąż, żeby bez przerwy dawały mleko, a po 5 latach życia nadają się już tylko do rzeźni (w normalnych warunkach krowa przeżywa 20 lat) źródło info Co Wy sądzicie na temat konfrontacji specjalistów od żywienia, z producentami nabiału, którzy te produkty zachwalają? Czy zamierzacie zrezygnować z serów i mleka lub czy już zrezygnowaliście?
Portret użytkownika Michał Toczyski
Z tego, co wiem, cechy, które opisałeś dotyczą mleka nieprzetworzonego. Jogurty, sery i inne takie produkty są jak najbardziej wskazane i nieszkodliwe :). Wielu lekarzy, których znam odradza picie mleka, natomiast akcje "pij mleko będziesz wielki" swoje zrobiły. Nadal uważamy je za zdrowy napój, a niektórzy dietetycy, szczególnie od razu po studiach, polecają je jako źródło wapnia. (Nieprzyswajalnego :).
Portret użytkownika Gość
Jak z kazdym produktem...patrzmy na nasze reakcje. Nie wiem skąd dane że 90% nie trawi laktozy, mnie przekonują dane że są różnice powiedzmy "historyczno- genetyczne" czyli ze bywa różnie a rozpiętość jest od 4 do 89 %. W Polsce statystycznie 20-25 % nie trawi laktozy. OK, a ja trawię, mam się dobrze i uwielbiam mleko ;-)). Żywność to pieniądz więc różne lobby naciskają. Ja szukam jedzenia nie przetworzonego,patrze co mi szkodzi a co nie i zachowuje zdrowy rozsadek Szwedzi - 2% Europejczycy w Australii - 4% Szwajcarzy - 10% Amerykanie - 6-25% Finowie - 18% Tutsi - 20% Afroamerykanie - 45-81% Aborygeni - 85% Bantu - 89% Chińczycy - 71 % Azjaci – Daleki Wschód - 65-100% Indianie - 50-75% Źródło: Wikipedia, 15.10.2007
Portret użytkownika Kaszub
Nasze gospodarstwo agroturystyczne od wielu lat produkuje mleko, sprzedajemy go turystom i mleczarniom i nikt jeszce nie narzekał do tej pory by mialo ono male wlaswosci odżywczy wrecz przeciwnie wszyscy zachwycaja się jego smakiem.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).